2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Sparing: Zagłębie – Garbarnia Kraków 1:0 (0:0). „Banan” załatwił sprawę!

Sparing: Zagłębie – Garbarnia Kraków 1:0 (0:0). „Banan” załatwił sprawę!

24 marca 2023

Korzystając z przerwy na mecze reprezentacji Polski piłkarze Zagłębia rozegrali mecz sparingowy z Garbarnią Kraków. Sosnowiczanie wygrali 1:0 po trafieniu Maksa Banaszewskiego w 82 minucie. Przed zespołem przygotowania do ligowego spotkania z Puszczą Niepołomice.

Zagłębie Sosnowiec – Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)

1:0 Maksymilian Banaszewski, 82 minuta

Zagłębie: Kos (46′ Gliwa) – Ryndak (65′ Śliwiński), Jończy (K), Bykov (65′ Niemiec), Ziemann – Bryła (46′ Konrad Wrzesiński), Bonecki, Szumilas, Guezen – Kulawiak (46′ Banaszewski) – Sobczak (46′ Fabry).
Trener: Dariusz Dudek

Garbarnia: Kozioł (46′ Dziekoński) – Nakrosius (K), Gądek, Assinor, Warczak – Purcha, Marszalik, Bartków, Tymosiak, Mruk – Handzlik. W II połowie grali ponadto: Słomka, Mularczyk, Żak, Kardas, Nowak.
Trener: Maciej Musiał

Żółte kartki: Guezen

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

RELACJA LIVE:

1’ Wystartowaliśmy! W składzie Zagłębia brakuje kadrowiczów U20: Adriana Trocia i Filipa Borowskiego oraz lekko kontuzjowanych, Meika Karwota, Mateusza Bodziocha i Bartosza Chęcińskiego. Przypominamy, że trenerem Garbarni jest Maciej Musiał, który był u nas w sztabie szkoleniowym Kazimierza Moskala.

2′ Po prostopadłego podania Patryka Bryły wystartował Szymon Sobczak. W ostatniej chwili uprzedził go bramkarz Garbarni.

4′ W trudnej sytuacji strzelał Sobczak, który pomylił się o jakiś metr.

16′ Szarża po lewej stronie Marka Assinora. Napastnik Garbarni – na nasze szczęście – wyjechał z piłką poza linią końcową.

20′ Po podaniu Sobczaka w doskonałej sytuacji znalazł się Dean Guezen. Holender oddał mocny strzał, ale niecelny. Szkoda!

21′ Zza pola karnego wypalił Wojtek Szumilas. Jego uderzenie zblokował jeden z obrońców i bramkarz nie miał problemów ze złapaniem piłki.

33′ Ponownie w indywidualnej akcji Sobczak. Po krótkim biegu „Sopel” oddał mocny strzał, ale w efekcie rykoszetu piłka ominęła długi słupek.

35′ Po rzucie wolnym Szumilasa piłka ominęła słupek bramki Aleksandra Kozioła.

45′ Arbiter kończy I połowę sparingowego meczu Zagłębia z Garbarnią Kraków. Wynik: 0:0.

46′ Rozpoczęła się druga połowa meczu sparingowego na Ludowym. W Zagłębiu 4 zmiany: w bramce Mateusza Kosa zastąpił Michał Gliwa, Szymona Sobczaka – Marek Fabry, Antka Kulawiaka – Maks Banaszewski i Konrad Wrzesński za Patryka Bryłę.

62′ Groźna akcja Garbarni z udziałem wychowanka Zagłębia Patryka Mularczyka. Jego uderzenie w ostatniej chwili zablokowali nasi obrońcy. W ekipie rywali gra także Wojciech Słomka, były zawodnik Zagłębia.

69′ Po rajdzie Maksa Banaszewskiego pogubiła się obrona gości. „Banan” strzelał z pola karnego dwa razy – najpierw jego strzał został zablokowany, natomiast poprawkę sparował bramkarz Xavier Dziekoński.

71′ – Michał Gliwa wybił na róg piłkę po groźnym uderzeniu Adama Żaka.

80′ Na indywidualną akcję zdecydował się nasz młodzieżowiec Max Śliwiński, który popisał się mocnym dośrodkowaniem zablokowanym przez Michała Gliwę.

Po rajdzie Konrada Wrzesińskiego i jego dokładnym podaniu Maks Banaszewski z bliska posłał piłkę do siatki.

85′ Kąśliwe uderzenie z rzutu wolnego Konrada Handzlika postraszyło Michała Gliwę. Piłka minimalnie ominęła poprzeczkę naszej bramki.

90′ Koniec sparingu z Garbarnią Kraków. Wygrywamy 1:0 po golu Banaszewskiego w 82 minucie. Teraz przed drużyną przygotowania do ligowego spotkania z Puszczą Niepołomice.