2024-07-27 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Szombierki Bytom – Zagłębie II Sosnowiec 3:2 (2:1). Porażka w doliczonym czasie

Szombierki Bytom – Zagłębie II Sosnowiec 3:2 (2:1). Porażka w doliczonym czasie

2 czerwca 2024

W 29. kolejce rozgrywek w grupie 1. IV ligi śląskiej, druga drużyna Zagłębia przegrała wyjazdowe spotkanie z Szombierkami Bytom 2:3 (1:2). Obie bramki dla sosnowiczan zdobył Bartosz Martosz. Mecz z klubem mistrza Polski z 1980 roku miał dramatyczne oblicze, a o końcowym wyniku zadecydował gol bytomian w doliczonym czasie II połowy.

W wyjściowym składzie Dwójki było aż 10 młodzieżowców, co może tylko cieszyć. Swój chrzest bojowy w piłce seniorskiej przeszli Kacper Tobiczyk i Szymon Krawiec, zaś z ławki debiut zaliczył Tomasz Mędrala. Cała trójka to zawodnicy z rocznika 2007, grający na co dzień w ekipie Centralnej Ligi Juniorów U17. Można więc napisać – to idzie młodzież!

Początek meczu to 3 bramki zdobyte w 8 minut. Strzelanie rozpoczęły Szombierki, dla których trafił Hubert Tylec, piłkarz doskonale znany w naszym klubie, mający w biografii 8 lat gry na Kresowej. Dwie minuty później wyrównał Bartosz Martosz, który skorzystał z zagrania Bartosza Zawojskiego. Po trafieniu Dawida Ściuka w lepszym nastroju do szatni schodzili bytomianie.

W drugiej połowie bramkę na 2:2 zdobył ponownie Bartosz Martosz, wykorzystując rzut karny. Niestety, w doliczonym czasie gry drugiej odsłony to gospodarze zadali decydują cios, zdobywając bramkę w 3 minucie doliczonego czasu za sprawą Gruzina Tsuleiskiriego. Szkoda!

Trener Grzegorz Bąk:Chcieliśmy zobaczyć chłopaków z rocznika 2007, jak sobie radzą z piłką seniorską. To był jeden z naszych celów. Graliśmy nieźle, po raz kolejny mieliśmy piłkę meczową w 90. minucie. Nie wykorzystaliśmy jej i to się zemściło. Rywale w doliczonym czasie strzelili zwycięską bramkę. Szkoda, chcieliśmy wygrać, jednak się nie udało.

Na zakończenie sezonu zasadniczego w IV lidze śląskiej nasz zespół w 30. kolejce zagra w sobotę (8 czerwca) z Przemszą Siewierz. To spotkanie odbędzie się na Stadionie Ludowym o godz. 11:00.

Szombierki Bytom – Zagłębie II Sosnowiec 3:2 (2:1)

1:0 Hubert Tylec, 10 minuta
1:1 Bartosz Martosz, 12 minuta (asysta: Bartosz Zawojski)
2:1 Dawid Ściuk, 18 minuta
2:2 Bartosz Martosz, 58 minuta (rzut karny)
3:2 Giorgiu Tsuleiskiri 90+3 minut

Szombierki (skład wyjściowy): A. Wiśniewski – Stachoń, Grolik, Ściuk, Kowalczyk – Dzierbicki, Tylec, M. Wiśniewski, Moritz – Marchewka, Krakowiak.
Zagłębie II: Kabała – Tobiczyk (46′ Dziedzic), Wybański, Krawiec (46′ Smoleń) – Wojdas (55′ Płuciennik), Zawojski, Barć, Celej (70′ Mędrala)), Kłosek (55′ Małkowski) – Martosz, Wołowiec (46′ Mielczarek).

Sędziowali: Andrzej Majcher oraz Mateusz Poranek i Radosław Wypiór (wszyscy Katowice). Żółte kartki: Tylec, Krakowiak, Kowalczyk – Wybański, Wojdas, Dziedzic, Mędrala, Płuciennik. Widzów: 200.

Tabela i wyniki 29. kolejki grupy 1. IV ligi śląskiej. Kliknij TUTAJ.