Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Urodziny Tomasza Szatana i Krzysztofa Tochela. Zagłębie życzy – wszystkiego najlepszego!

Urodziny Tomasza Szatana i Krzysztofa Tochela. Zagłębie życzy – wszystkiego najlepszego!

19 września 2023

Dzisiaj urodziny obchodzą Krzysztof Tochel i Tomasz Szatan. Byłemu niezwykle zasłużonemu trenerowi Zagłębia i zawodnikowi naszego klubu życzymy wszystkiego najlepszego. Zgodnie z zagłębiowską tradycją – 117 lat!

Krzysztof Tochel w barwach naszego klubu występował w latach 1978-86, gdy sosnowiczanie grali w najwyższej klasie rozgrywkowej. W tym czasie zagrał w 197 meczach (wliczając w to również Puchar Polski) i strzelił 27 bramek. Tochel miał niebagatelny wkład w zdobycie przez Zagłębie 5. miejsca w ekstraklasie w sezonie 1984/85.

Po zakończeniu gry w Sosnowcu przeniósł się do Stali Mielec, by po wyjeździe do Francji reprezentować barwy FC Sedan, US Saint-Gaudens i US Argentan.

W roli trenera pracował z sukcesami w Zagłębiu, prowadził także KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, GKS Bełchatów i Podbeskidzie Bielsko-Biała. To on, wspólnie z prezesem Leszkiem Baczyńskim i wiceprezesem Andrzejem Adamczykiem, przywracali w latach 90-tych i później dawny blask Zagłębia, które w 1993 roku zostało postawione w stan upadłości.

W reprezentacji Polski U21 Krzysztof Tochel rozegrał 3 spotkania.

Tomasz Szatan jest wychowankiem naszego klubu. W barwach Zagłębia występował w latach 1998-2016 . Grał w tym okresie w zespołach dzieci, młodzieży i seniorów. Jego pierwszym trenerem był Grzegorz Skowroński, kolejni to Jarosław Jąder i Michał Juda. W 2004 roku Tomasz był najmłodszym zawodnikiem występującym w II lidze (obecnie Fortuna 1 Liga). Jego szkoleniowcem w Zagłębiu był m.in. Krzysztof Tochel.

W seniorskiej drużynie Zagłębia Tomek rozpoczął grę w sezonie 2004/05. Gdy Zagłębie awansowało do Orange Ekstraklasy w rozgrywkach 2007/2008 zaliczył 8 spotkań. Karierę kończył w sezonie 2016/17 w barwach Rozwoju Katowice.

Panowie – wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Dużo zdrowia i 117 lat!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin