Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Vamara Sanogo piłkarzem Zagłębia. Vams – witamy na pokładzie!

Vamara Sanogo piłkarzem Zagłębia. Vams – witamy na pokładzie!

4 lutego 2022

Doskonale znany na Kresowej Vamara Sanogo został piłkarzem Zagłębia. Popularny Vams rozwiązał kontrakt z Górnikiem Zabrze za porozumieniem stron i związał się z naszym klubem 1,5-roczną umową.

 

 

Bardzo się cieszę, że mogłem wrócić do Zagłębia. Zrobię wszystko, by pomóc klubowi w realizacji celów sportowych. Tutaj zawsze się dobrze czułem i mogłem liczyć na wsparcie kibiców – stwierdził francuski piłkarz iworyjskiego pochodzenia występujący na pozycji napastnika.

Dla Vamary to trzecia przygoda z Zagłębiem Sosnowiec, gdzie zawsze był lubiany przez kibiców i strzelał sporo bramek. Ogólnie w polskiej ekstraklasie piłkarz rozegrał łącznie 39 spotkań i zdobył 12 bramek.

Jeśli chodzi o statystyki w Zagłębiu Sosnowiec to w trakcie 3 sezonów (2016/17, 2017/18 i 2018/19) „Vams” zagrał 69 meczów i zapisał na koncie 21 goli. Jesienią ubiegłego roku był zawodnikiem Górnika Zabrze, do którego przeniósł się z Dinamo Batumi (Gruzja). W barwach Górnika (wliczając w to Puchar Polski) rozegrał 10 spotkań i strzelił jedną bramkę.

Vams – witamy na zagłębiowskim pokładzie i życzymy udanych występów w barwach naszego klubu!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin