DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-06-29 00:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / W Belek nasi piłkarze będą mieli bardzo dobre warunki do pracy

W Belek nasi piłkarze będą mieli bardzo dobre warunki do pracy

12 grudnia 2021

Znamy już więcej szczegółów zagranicznego zgrupowania Zagłębia w Turcji. W dniach 29 stycznia – 12 lutego nasi piłkarze przygotowywać się będą do wiosennego sezonu w kurorcie Belek, a konkretnie w ośrodku Limak Arcadia Atlantis Football Center.

 

Belek to miejscowość turystyczna w dystrykcie Serik, doskonale znana wielu polskim klubom, które właśnie tam wielokrotnie szlifowały formę przed rundą wiosenną. Belek znajduje się w prowincji Antalya, w południowo-zachodniej Turcji nad Morzem Śródziemnym. Miasto leży około 30 km od lotniska w Antalyi na równinie rzeki Kopru Cayi, u podnóża gór Taurus.

Zagłębie przebywać będzie w hotelu Limak Arcadia Sport & Resort, korzystając z miejscowej bazy treningowej, która wygląda imponująco.

Rzeczywiście, nasz zespół może liczyć na bardzo dobrą bazę treningową Jest tam w sumie dziesięć boisk o różnej powierzchni, wszystkie w jednym miejscu. Gdy grałem w klubach rosyjskich, Tereku Grozny czy Wołdze Niżny Nowogród to jeździliśmy do Turcji do Belek. Warunki, jakie mieliśmy wtedy, a teraz są porównywalne. W tym regionie przygotowuje się sporo europejskich zespołów, jeżdżą tam także nasze zespoły. Drużyny z polskiej ekstraklasy kończą tam zgrupowania nieco wcześniej, gdyż one zaczynają sezon wiosenny na początku lutego. Ale nie zabraknie ekip z Rosji, Bułgarii czy też Kazachstanu, które później zaczynają ligę. Będzie z kim grać, jesteśmy w trakcje ustalania trzech sparingpartnerów – mówi Piotr Polczak, Dyrektor Działu Skautingu Zagłębia Sosnowiec, który nie tak dawno był w Belek na rekonesansie, wspólnie z Marcelem Płachtą, kierownikiem drużyny.

Limak Arcadia to jeden z pierwszych i największych kompleksów sportowych w Turcji z 10 boiskami piłkarskimi, z których siedem spełnia standardy UEFA, jedno o wymiarach 55×90 metrów, jedno o wymiarach 25×35 metrów, a drugie o wymiarach 22×50 metrów. Ponadto znajdują się tu cztery korty tenisowe, które są oświetlone specjalnymi systemami podłogowymi. Hotel posiada trzy restauracje à la carte, kryty i odkryty basen, aquapark, amfiteatr, trzy sale konferencyjne, jedna na 400 osób, jedna na 100 osób, a druga na 60 osób .

Plan przygotowań:

10 stycznia – 28 stycznia: przygotowania na własnych obiektach
29 stycznia – 12 luty: obóz przygotowawczy w Turcji
15 stycznia: Zagłębie Sosnowiec – Resovia Rzeszów (dom)
22 stycznia: Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice (dom)
28 stycznia: Zagłębie Sosnowiec – ustalanie rywala
Mecz kontrolny w Turcji
Mecz kontrolny w Turcji
Mecz kontrolny w Turcji
19 lutego: Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec (wyjazd)

Uwaga: Godziny meczów sparingowych w trakcie ustalania.

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin