DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-04-12 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / W sobotę odbyła się treningowa gra Zagłębia

W sobotę odbyła się treningowa gra Zagłębia

12 marca 2022

W sobotnie południe odbyła się gra treningowa Zagłębia, w której wystąpili zawodnicy nie będący w podstawowym składzie w spotkaniu z GKS-em Tychy, jak również wyróżniający się piłkarze drugiej drużyny.

 

Sztab szkoleniowy jednej i drugiej drużyny miał możliwość sprawdzenia różnych ustawień personalnych i taktycznych. Całe spotkanie zaliczyli m.in. ci, którzy nie wystąpili w Tychach, ewentualnie – jak Dawid Gojny – obowiązywała ich pauza kartkowa.

W drugiej drużynie bardzo się starał Alex Tanque, który rozpoczął przygotowania z drugą drużyną i w niej rozgrywa mecze sparingowe. To właśnie Brazylijczyk wykorzystał pewnie rzut karny, otwierając wynik spotkania.

Na początku drugiej połowy do remisu doprowadził Mateusz Popczyk, który sprytną główką zaskoczył Oliwiera Dubielaka. – Najpierw była głowa, a potem piłka odbiła się od mojego ramienia i wpadła do bramki. Nieważne czym strzeliłem, ważne, że padł gol – ucieszył się Mateusz.

Najpiękniejsza akcja była jednak dziełem Mateusza Kozłowskiego, który w efekcie indywidualnej szarży ograł kilku rywali i technicznym uderzeniem z bliska zaskoczył bramkarza. Z kolei najładniejsza bramka to zasługa Marcina Miski. Ten młody zawodnik oddał zaskakujący strzał sprzed pola karnego i trafił idealnie w okienko bramki Kamila Bielikowa.

Dodajmy, że kolejnym wygranym tego test-meczu był Jakub Kaczmarek. Zagrał on po „połówce” w obu drużynach, zdobywając bramkę głową na koniec spotkania. Kuba zasłużył na słowa pochwały…

To był zwycięski sparing, ale pod kątem tego, że wszyscy zagrali, nikomu nic się nie stało, wszyscy byli zdrowi. Cieszy również to, że pierwszy zagraliśmy na naturalnej trawie. Mecz odbył się w dobrych warunkach, wszyscy chłopcy zaliczyli 90 minut – powiedział po jego zakończeniu Damian Nowak, trener ekipy występującej w żółtych narzutkach, w których dominowali zawodnicy drugiej drużyny Zagłębia.

Zagłębie (czerwone stroje) – Zagłębie (żółte narzutki) 2:3 (0:1)

0:1 Alex Tanque, 26 minuta (rzut karny)
1:1 Mateusz Popczyk, 48 minuta (głową)
1:2 Mateusz Kozłowski, 73 minuta
1:3 Marcin Miska, 85 minuta
2:3 Jakub Kaczmarek, 87 minuta

Zagłębie (czerwone stroje): Bielikow – Chęciński, Duriśka (46’ Matusiak), Kłosek – Chechelski, Korzeniecki, Masłowski (46’ Płuciennik), Gojny – Bryła (46’ Kaczmarek), Popczyk, Troć.

Zagłębie (żółte narzutki): Frankowski (46’ Dubielak) – Lipka, Hałatek, Janus – Sych, Wybański, Terbalyan, Kozłowski – Alex Tanque, Janosz, Kaczmarek (46’ Miska).

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin