2024-10-26 15:15

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Ważne zwycięstwa Dwójki i Juniorów starszych

NAJNOWSZE

Ważne zwycięstwa Dwójki i Juniorów starszych

21 października 2024

W miniony weekend sporo się działo, jeśli chodzi o występy zespołów naszej Akademii. Ważne zwycięstwa odniosła druga drużyna oraz juniorzy starsi. Dwójka wypunktowała 3:0 Orła Miedary, mając przewagę przez całe spotkanie. W tabeli grupy 1. V ligi śląskiej młodzi sosnowiczanie prowadzą przed depczącymi im po piętach Szombierkami Bytom, które mają 2 „oczka” straty. Wygląda na to, że między tymi zespołami rozstrzygnie się sprawa promocji do IV ligi. Awansuje – tylko jedna drużyna.
Zadowoleni ze swojego występu mogą być również zawodnicy występujący w I Lidze Wojewódzkiej A1. Juniorzy starsi Zagłębia pokonali 3:2 GKS Tychy i usadowili się w czołówce rozgrywek. Oby tak dalej!

Piąta liga „II Liga Śląska północna” Grupa 1
Zagłębie II Sosnowiec – Orzeł Miedary 3:0 (1:0)
1:0 Sebastian Szewczyk, 3 minuta (samobójczy)
2:0 Mikołaj Staniak, 61 minuta
3:0 Piotr Wojdas, 79 minuta (rzut karny)
Zagłębie II: Zając – Wybański, Staniak, Szostek – Mędrala (58’ Płuciennik), Figura (65’ Adamiec), Ryndak, Niemiec, Tobiczyk – Górkiewicz (58’ Wojdas), Wołowiec (72’ F. Blecharczyk).
Orzeł: Masina – Kajda, Gieroń, Kotalczyk, Szewczyk – Imiołczyk, Ziemianek, Sobelski, Konieczny – Korzeniowski, Piwoń. Ponadto grali w II połowie: Frączek, Mazurkiewicz, Kocot, Niewiadomski.
Sędziował: Paweł Kuban z Częstochowy. Żółte kartki: Figura – Korzeniowski. Widzów: 50
Trener Grzegorz Bąk: – To był świetny mecz w naszym wykonaniu. Naprawdę mógł się podobać, z naszej strony była kontrola nad grą, strzały, determinacja, pełne zaangażowanie. Jestem bardzo zadowolony z gry i wyniku.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY
Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 3:2
Bramki: 𝗠𝗮𝘁𝗲𝘂𝘀𝘇 K𝗹𝗶𝗺𝗲𝗸, 𝗠𝗮𝘁𝗲𝘂𝘀𝘇 𝗦𝘁𝗮𝘄𝗼𝘄𝘆 oraz 𝗞𝗮𝗰𝗽𝗲𝗿 𝗠𝗮𝗰𝗵𝗻𝗶𝗸
Skład: Jajus – Trębacz, Krawiec, Jóźwik – Orczyk, Mądry, Kapera, Stawowy – Gaszewski, Klimek, Oszek.
Rezerwowi: Peterschein – Lech, Moroń, Machnik, Musiał, Szewczyk, Żądło

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 – GRUPA ZACHODNIA
Zagłębie Sosnowiec – Zagłębie Lubin 0:5 (0:3)
0:1 Marcel Foks 15’
0:2 Seweryn Marek 22’
0:3 WIktor Jernutowski 24’ (k.)
0:4 Jakub Fogt 67’
0:5 Adam Susiak 90’
Zagłębie S.: Wysogląd (65’ Szymecki) – Matysik, Pilnicki, Kurek, Rogacz (K) (19’ Augustyn), Grzesikowski (75’ Stokłosa), Machowicz, Długokęcki (65’ Radomski), Harwin (65’ Lis), Miśkiewicz (75’ Nocoń), Witański (82’ Bartosik). Trener: Łukasz Nadolny
Zagłębie L.: Dubrowski – Bębas (79’ Susiak), Toporowski, Fogt, Stachaszewski, Jernutowski (68’ Chmielowiec), Foks (61’ Ostrowski), Marek (K) (68’ Kinasz), Bondziul, Kurek (79’ Ośka), Kosiorek (61’ Klimpel). Trener: Tomasz Bożyczko
Żółte kartki: Foks, Marek (Zagłębie L.)
Trener Łukasz Nadolny: – Zdawaliśmy sobie sprawę z siły przeciwnika i na pewno zawodnicy wyciągną z tego meczu, tak jak z poprzednich, sporą lekcję. Mierzymy się co tydzień z najlepszymi i trzeba czerpać z tej możliwości pełnymi garściami.

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY
Gwarek Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 1:1
Bramka: Zajdler
Skład: Kozak – Wawrowski, Strzelecki, F. Nowak – Palenik, Pietrowski, Włosek, Zajdler – Stuglik, Pierścionek, Pyryt.
Rezerwowi: Biszkowiecki, Bokisz, Babuch, Matyja, Wrzalik, J. Nowak, Widurski

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2010)
Zagłębie Sosnowiec  – Ruch Radzionków 3:1 (2:0)
1:0 Krawiec (rzut karny), 11 minuta
2:0 Matysek (as. Klima), 23 minuta
3:0 Sroka, 55 minuta
3:1 ?, 73 minuta
Skład: Nowak – Tomczyk, Kowalczyk, Węglarczyk, Latos – Miśkiewicz, Klima, Krawiec – konieczny, Matysek, Marynowski
W składzie również: Marchewka, Krzeszowiec, Słowik, Kozieł, Kłusek, Sroka
Trener Jakub Wiśniewski: – Od samego początku w pełni kontrolowaliśmy ten mecz, jesteśmy zadowoleni z tego, że rywale nie byli w stanie wykreować zbyt wielu sytuacji bramkowych. W kolejnych meczach również chcemy podtrzymać dobrą dyspozycję i nie schodzić poniżej określonego poziomu indywidualnego oraz zespołowego.

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2011)
Piast Gliwice – Zagłębie Sosnowiec 2:1
Bramka: Szczepek
Skład: Garncarz – Bajer, Kowalewski, Plebanek, Jaworski – Matusik, Moras, Szczepek, Kozień – Hanytkiewicz, Wieczorek.
Rezerwowi: Jaros, Ziółkowski, Kuglin, Kiełbasa, Sroga, Sochański

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2012)
Mecz zaległy: Zagłębie Sosnowiec – TS United Żywiec 8:2 (4:0)
Bramki: Nikodem Staroń x 4, Filipkowski, A. Cieśla, Jabczyński, Belica
Skład: Mazur – Głowacki, Belica, Leśniak, Piotrowski – Borowik, A. Cieśla – Staroń, Jabczyński.
Rezerwowi: Machnik, Drożniak, Filipkowski, Jaworski, Zagajski.
Trener Rafał Czyrwik: – Mecz od samego początku pod nasze dyktando, drużyna bardzo dobrze realizowała założenia przedmeczowe i stwarzała raz za razem sytuacje podbramkowe. Drużyna przyjezdna dzielnie walczyła i od czasu do czasu również próbowała zagrozić naszej bramce, lecz nasza defensywa szybko reagowała i przejmowaliśmy piłkę. Do przerwy prowadzimy 4:0. Druga połowa to już widoczne rozluźnienie w naszych szeregach i zmiany co powoduje, że gra już nie wygląda tak dobrze i drużyna przyjezdna zdobywa dwie bramki po naszych indywidualnych błędach. Ostatecznie wygrywamy 8:2 i przede wszystkim może cieszyć skuteczność jak i postawa większości zawodników.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 3:1 (2:0)
Bramki: Staroń, Cieśla Alan, Jabczyński
Skład: Mazur – Głowacki, Belica, Leśniak, Piotrowicz, Borowik, Jabczyński, Staroń, Cieśla Alan,  Machnik, Filipkowski, Drożniak, Zagajski, Jaworski, Bebel .
Trener: Rafał Czyrwik: – Bardzo dobrze rozpoczynamy spotkanie, bo już w drugiej minucie zdobywamy bramkę na 1:0 i kontrolujemy przebieg spotkania. Stwarzamy sobie kolejne sytuacje pod bramką gości lecz nie potrafimy ich zamienić na gole. Przeciwnik bardzo groźnie, kontruje i nasza defensywa musi wejść na najwyższy poziom, aby nie dopuścić do utraty bramki. Jedna z kolejnych naszych akcji kończy się jednak skutecznie i na przerwę schodzimy z wynikiem 2:0. Druga połowa to już bardzo wyrównane spotkanie i zarazem bardzo chaotyczne. Drużyna z Katowic za wszelką cenę stara się zdobyć bramkę i w większości jesteśmy w fazie bronienia. Jednak zawodnicy dobrze realizują założenia meczowe i nie dopuszczamy rywali do zdobycia bramki. Jedna z naszych akcji kończy się bramką i prowadzimy już 3:0. Kolejne minuty to dalsze ataki gości, jedna z akcji i błąd naszej defensywy kończy się skutecznie wykonaną jedenastką. Lecz nie pozwalamy już rywalom na więcej. Mamy jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki, lecz wynik nie ulega zmianie i to ostatecznie nasza drużyna wygrywa. Brawa za walkę dla zawodników!

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK MŁODSZY (ROCZNIK 2013)
Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 11:1