DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-04-12 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Wojciech Szumilas: Dużą rolę odegra spokój

Wojciech Szumilas: Dużą rolę odegra spokój

9 marca 2022

W piątkowy wieczór Zagłębie rozegra spotkanie ligowe z GKS-em Tychy. To będzie szczególny mecz dla Wojciecha Szumilasa, który w Tychach stawiał swoje pierwsze kroki w seniorskiej piłce.

 

Urodziłeś się w Lędzinach. Tam stawiałeś pierwsze piłkarskie kroki. Nagle trafiłeś do GKS-u. Jak wyglądała Twoja droga?

– Swoją przygodę rozpocząłem w MKS-ie Lędziny. Po jakimś czasie pojawiły się zapytania z Akademii GKS-u Tychy i będąc w drugiej klasie gimnazjum zmieniłem otoczenie. W wieku 16 lat na zasadzie transferu definitywnego przeszedłem z akademii do pierwszego zespołu GKS-u i trenowałem pod okiem trenerów pierwszej drużyny.

Początki jednak bywały trudne…

– Jak każdy młody chłopak rozpocząłem grę w rezerwach GKS-u po czym występowałem w klubach trzecioligowych: Górniku Wesoła i BKS Stal Bielsko-Biała. Po tym okresie wróciłem do Tychów i grałem w pierwszym zespole jako młodzieżowiec. Miałem również półroczny epizod w Legionowii Legionowo i ponowny powrót do GKS-u. Jak widać wszystko kręciło się wokół Tychów.

Zanotowałeś w GKS-ie najlepszy bilans w karierze. Masz na swoim koncie 57 meczów, 10 goli i 2 asysty. Jednak w sezonie 2020/21 grałeś już w ekstraklasowej Wiśle Płock. Dlaczego zmieniłeś otoczenie?

– Takie oferty nie zdarzają się być często. Padła propozycja przejścia do Płocka i z niej skorzystałem. Wybrałem rozwój. Chcąc grać wyżej i lepiej musisz próbować.

W ekstraklasie rozegrałeś 3 spotkania i przed tym sezonem dołączyłeś do Zagłębia. Ponowny powrót do 1 ligi. Skąd taka decyzja?

– Przede wszystkim liczyłem na regularną grę. Zagłębie chce się rozwijać i grać w piłkę. Mój cel jest taki sam.

Przed Zagłębiem kolejny mecz ligowy przeciwko GKS-owi. Tym razem na wyjeździe. Dla ciebie to szczególne spotkanie?

– Oczywiście. Adrenalina z pewnością podskoczy. Wracam na stadion, na którym stawiałem swoje seniorskie kroki. To będzie wspaniałe uczucie wystąpić na tym obiekcie i z chłopakami zrobić wszystko, żeby zgarnąć 3 punkty. Sztuką będzie oddzielić dodatkowe emocje od swoich umiejętności i tego na co mnie stać.

Czy miałeś już kontakt z kolegami z GKS-u przed piątkowym meczem?

– Jeszcze nie. Myślę, że w czwartek i piątek telefon będzie gorący. Mam kontakt z kilkoma chłopakami z dawnej szatni więc jest to nieuniknione.

Co według ciebie będzie kluczem do sukcesu w starciu z Tychami?

– Musimy zagrać uważnie w obronie, kontrolować kontry GKS-u. Dużą rolę odegra spokój i koncentracja podczas realizacji naszych założeń.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin