2024-09-14 18:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Wystartowali ze zmiennym szczęściem!

Wystartowali ze zmiennym szczęściem!

12 sierpnia 2024

Ze zmiennym szczęściem grały drużyny naszej Akademii w walce o ligowe punkty. Udany start odnotowała Dwójka, która pewnie, aczkolwiek po twardej walce, wygrała wyjazdowe spotkanie w Żarkach z Zielonymi. Z kolei całkowicie nowy zespół Centralnej Ligi Juniorów U17 przegrał 0:1 z Poznańską 13 w Poznaniu. Punkty straciły także drużyny juniorów starszych A1 i juniorów młodszych B1. W dużo lepszych nastrojach była ekipa Młodzików D1, która wysoko, bo 4:0 pokonała w Bielsku Podbeskidzie.

Piąta liga „II Liga Śląska północna” Grupa 1
Zieloni Żarki – Zagłębie II Sosnowiec 0:2 (0:0)
0:1 Michał Barć, 74 minuta (rzut karny)
0:2 Igor Dziedzic, 90+1 minuta (rzut karny)
Zieloni: Ptak – Olczyk, Obodecki, Jędrycha, Gradzik – Kot, Niedbała, Kopecki, Garcarz – Lach, Gwardyś. Ponadto w II połowie grali: Brzegowski, Dub.
Zagłębie II: Kabała – Chęciński, Szlachta (46’ Matusiak), Tobiczyk – Wojdas (65’ Mędrala), D. Blecharczyk (46’ Celej), Ryndak, Barć, Szostek (57’ Niemiec) – Płuciennik (80’ Gaszewski), Wołowiec (60’ Dziedzic).
Sędziował: Mateusz Bielawski z Katowic. Żółte kartki: Jędrycha, Kot – Dziedzic, Płuciennik. Czerwona kartka: Dawid Olczyk (78’ – brutalny faul). Widzów: 250.
Trener Grzegorz Bąk: – Mamy nowy zespół, grają w nim coraz młodsi zawodnicy. Oni muszą nabrać doświadczenia w piłce, rozwinąć swoje umiejętności. W pierwszej połowie widać było trochę stresu, a nasza gra w tej części gry powinna być płynniejsza. Druga połowa była na pewno lepsza w naszym wykonaniu. Zwycięski mecz, ale jeszcze dużo pracy przed nami.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY
Piast Gliwice – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (2:1)
Bramka: Oszek
Skład: Janus – Trębacz, Poradowski, Krawiec, Żądło – Mądry, Mironowicz, Figura – Oszek, Klimek, Górkiewicz.
Rezerwowi: Peterchein (bramkarz), Miklas, Orczyk, Jóźwik, Kapera, Machnik, Stawowy.
Trener Łukasz Matusiak: – Bardzo chcieliśmy dobrze wejść w ten sezon i tak na początku meczu było. Kontrola i piękna bramka Oszka. Niestety, do przerwy straciliśmy dwie zupełnie niepotrzebne bramki. Trzy zmiany w przerwie spowodowały, że w drugiej połowie stworzyliśmy sobie stuprocentowe sytuacje, jednak brak skuteczności, kontra przeciwnika i niestety przegrywamy mecz.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 – GRUPA ZACHODNIA
Poznańska 13 Poznań – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)
Bramka: Kaszkowiak 36
Zagłębie: Wysogląd – Augustyn, Świerad (57’ Nocoń), Kurek, Rogacz (K), Stokłosa (46’ Grzesikowski), Marcinkowski, Lis, Steczek (67’ Harwin), Miśkiewicz (83’ Radomski), Witański (46’ Jabłoński).
Żółte kartki: Jurczyk, Zawiasa (Poznańska 13) – Stokłosa, Świerad (Zagłębie)
Trener Łukasz Nadolny: – Mecz był pod naszą kontrolą i stworzyliśmy dużo sytuacji bramkowych, ale w kluczowych momentach brakowało nam skuteczności. Nasz prosty błąd w obronie został natomiast wykorzystany i z pewnością po końcowym gwizdku odczuwaliśmy niedosyt i sportową złość, ale przed nami wiele spotkań. Szybko czyścimy głowy i już przygotowujemy się do sobotniej rywalizacji z Pogonią Szczecin.

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY
Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 1:2

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2012)
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec 0:4 (0:2)
Bramki: Staroń x 3, Alan Cieśla
Skład: Machnik – Głowacki, Belica, Leśniak, Piotrowicz, Borowik, Jabczyński, Staroń, Cieśla Alan, Mazur, Baran, Filipkowski, Kozik, Bebel, Zagajski, Jaworski
Trener Rafał Czyrwik: – Bardzo dobrze rozpoczynamy spotkanie, bo już w 1 minucie strzelamy bramkę na 1-0, po pięknej akcji. Realizujemy wszystkie nasze założenia, zarówno w fazie atakowania jak i bronienia. Nie pozwalamy przeciwnikowi stworzyć sytuacji podbramkowych. W pierwszej połowie strzelamy jeszcze jedną bramkę i na przerwę schodzimy z 2 bramkową przewagą. Druga połowa to kontrola nad meczem oraz ćwiczenia faz przejściowych, po których zdobywamy 2 kolejne bramki. Ostatecznie wygrywamy mecz 4:0. Na pochwałę zasługuje cała drużyna za strzelenie 4 bramek oraz utrzymanie czystego konta.