DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-02-25 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie gościło u „DĄBROWIAKÓW”. Kibice poznali 117 lat historii klubu!

Zagłębie gościło u „DĄBROWIAKÓW”. Kibice poznali 117 lat historii klubu!

30 listopada 2023

W środowy wieczór delegacja Zagłębia spotkała się w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej z kibicami, którym przybliżyliśmy 117 lat wspaniałej historii klubu. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „DĄBROWIACY”, którego członkowie od wielu lat kibicują naszym piłkarzom.

 

Spotkanie poprowadził Piotr Gondarczyk – Prezes Zarządu Stowarzyszenia „DĄBROWIACY”, natomiast honorowym gościem był Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej (na zdjęciu poniżej, z prawej strony), który został obdarowany klubowymi prezentami przez Leszka Baczyńskiego, Prezesa Honorowego Zagłębia.

O bogatej historii naszego klubu najwięcej mówił Jarosław Jąder, były piłkarz i zasłużony trener Zagłębia, który z pomocą zdjęć eksponowanych na ekranie, a przygotowanych przez Andrzeja Wydrychiewicza, byłego prezesa klubu, przypomniał największe sukcesy, takie jak 4-krotne zdobycie Pucharu Polski, 4-krotne wicemistrzostwo kraju, czy wygranie Interligi Amerykańskiej.

Niespodziewanym gościem spotkania był Wojciech Sączek, rekordzista klubu pod względem łącznej liczby spotkań w barwach Zagłębia (382 mecze i 55 goli), który został serdecznie przywitany przez kibiców i organizatorów spotkania. W jego trakcie opowiedział on kilka ciekawostek i anegdot z niezwykle bogatej kariery piłkarskiej.

Bardzo się cieszymy z tak miłego powitania i w rewanżu zapraszamy na nasze mecze na ArcelorMittal Park. Zagłębie ma w Dąbrowie Górniczej bardzo dużo kibiców, którzy są dla klubu bardzo ważni. Jesteśmy jedną wielką rodziną piłkarską – mówił do kibiców Prezes Leszek Baczyński, który jest bardzo popularną postacią w środowisku sportowym Dąbrowy Górniczej.

Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „DĄBROWIACY”. Podstawowe informacje o działalności Stowarzyszenia

Głównym  celem działalności Stowarzyszenia Aktywności Społecznej „DĄBROWIACY”, jest aktywizacja jak największej rzeszy mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Planujemy zaangażowanie wszystkich grup wiekowych, począwszy od dzieci w wieku przedszkolnym a skończywszy na seniorach. Zamierzamy to osiągnąć poprzez między innymi wycieczki krajoznawczo – historyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, pikniki, rajdy, zawody, wykłady itp. W tym celu nawiązaliśmy już wstępnie kontakty z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym, Polskim Towarzystwem Historycznym, Związkiem Harcerstwa Polskiego.

 W swoich działaniach oprzemy się również na współpracy z Wyższą Szkołą Planowania Strategicznego wraz z którą planujemy zajęcia obejmujące podnoszenie poziomu wiedzy o zdrowiu, profilaktykę w tym zakresie, udzielanie pierwszej pomocy. Zajęcia te będą obejmowały wszystkie grupy wiekowe.  Chcemy zająć się również szeroko rozumianą działalnością charytatywną, ekologiczną, począwszy od akcji miejskich, a skończywszy na akcjach ogólnopolskich.

Chcemy być Stowarzyszeniem jak najmniej upolitycznionym w którym każdy mieszkaniec znajdzie to co go interesuje. W swoich szeregach chcemy mieć przedstawicieli wszystkich partii politycznych. Jesteśmy otwarci na pomoc wszystkich opcji. Będziemy się również starali brać aktywny udział w życiu miasta. 

FOTO: ANDRZEJ WYDRYCHIEWICZ

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin