Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie II Sosnowiec – LKS Czaniec 1:1 (1:1). Organizacja gry była na dobrym poziomie

Zagłębie II Sosnowiec – LKS Czaniec 1:1 (1:1). Organizacja gry była na dobrym poziomie

22 lipca 2023

W trzecim meczu sparingowym przed nowym sezonem IV ligi śląskiej drugi zespół Zagłębia zremisował 1:1 (1:1) z grającym w tych rozgrywkach LKS Czaniec. Sztab trenerski „Dwójki” najbardziej cieszyła dobra organizacja gry.

 

Końcowy wynik został ustalony w I połowie, która – tak jak i druga część sparingu – przebiegała pod dyktando młodych sosnowiczan. W 38. minucie na prowadzenie wyszedł zespół z Czańca, ale już 3 minuty później wyrównał grający w obronie Kamil Szlachta.

Dodajmy, że nasza drużyna mogła mieć mocne otwarcie, ale w 7. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Mielczarek (bramkarz gości obronił jego uderzenie), który po raz pierwszy w trakcie letnich przygotowań zagrał w sparingu.

Trener Grzegorz Bąk:Widać było, że jesteśmy zespołem dominującym, a nasza organizacja gry była na dobrym poziomie. Trzeba być z tego zadowolonym, ale z drugiej strony widać było jednak pewne zmęczenie i podejmowane decyzje boiskowe nie zawsze były takie jakie oczekiwaliśmy. Fajnie, że kończymy obóz dochodzeniowy ciekawym, cennym dla nas sparingiem. W najbliższą środę jedziemy na zgrupowanie do Czech.

Zagłębie II Sosnowiec – LKS Czaniec 1:1 (1:1)

Bramka dla Zagłębia II: Kamil Szlachta, 41 minuta

Zagłębie II (pierwsza połowa): Wałek – Sraga Szlachta Machała Szostek – Chęciński, Zawodnik Testowany, Uchnast – Śliwiński, Paszczela, Mielczarek.
Zagłębie II (druga połowa): Kabała – Jaskulski Staniak, Machała (57’ Zawodnik Testowany), Niemiec – Kulawiak, Celej, Wybański – Kaim (67’ Lis), Wołowiec, Dziedzic.

Wyniki letnich sparingów Zagłębia II:

Zagłębie II Sosnowiec – Górnik II Zabrze 3:6 (1:3)
Zagłębie II Sosnowiec – Raków II Częstochowa 2:0 (0:0)
Zagłębie II Sosnowiec – LKS Czaniec 1:1 (1:1)
FK Pardubice II (III liga) – Zagłębie II Sosnowiec, 26 lipca (środa – Czechy)
FK Chlumec nad Cidlinou (III liga) – Zagłębie II Sosnowiec, 28 lipca (piątek – Czechy)
Zagłębie II Sosnowiec – GKS II Tychy (IV liga), 5 sierpnia (sobota – g. 11:00)

Inauguracja nowego sezonu w IV lidze śląskiej
Zagłębie II Sosnowiec – Unia Dąbrowa Górnicza, 13 sierpnia (niedziela, godz. 11:00, Stadion Ludowy w Sosnowcu)*

* Uwaga: termin może ulec zmiani

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2025 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin