2024-04-23 18:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie II Sosnowiec – Piast II Gliwice 1:1 (1:1). Remis z niedosytem!

Zagłębie II Sosnowiec – Piast II Gliwice 1:1 (1:1). Remis z niedosytem!

16 października 2022

Wprawie był to piąty z mecz z rzędu bez zwycięstwa, ale po spotkaniu z rezerwami Piasta Gliwice można mówić o progresie formy i… niedosycie. „Dwójka” mogła i powinna była wygrać to spotkanie, niestety skończyło się na remisie 1:1. Ale jak nie można wygrać, to należy chociaż zremisować…

Nasz zespół zagrał w nowym ustawieniu taktycznym, z trójką stoperów, czterema pomocnikami (w tym – gracze wahadłowi) i trzema napastnikami. Ofensywnie ustawiona drużyna, mająca jednak zabezpieczone tyły, często zagrażała bramce „Piastunek”, inicjując groźne akcje na skrzydłach kończone strzałami. Tak było chociażby w 10 minucie, gdy po szybkim kontrataku i zagraniu Antka Kulawiaka do Jakuba Nowaka, ten ostatni mocno uderzył. Nowak jednak minimalnie chybił.

Z kolei w 14 minucie na mocne uderzenie z dalszej odległości zdecydował się Mateusz Mielczarek. Bartłomiej Jelonek, bramkarz gości, pewnie wyrzucił piłkę nad poprzeczkę. To był zwiastun bramkowej akcji sosnowiczan. Tenże Mielczarek oddał zaskakujący strzał sprzed pola karnego i płasko uderzona piłka wylądowała w prawy rogu bramki „Piastunek”. Zaskoczony Jelonek praktycznie nie drgnął.

Gliwiczanie nie załamali się utratą gola i konsekwentnie dążyli do wyrównania. Udało im się to w 38 minucie, gdy Piotr Spendel mocnym uderzeniem niemalże z kąta zerowego posłał futbolówkę pod poprzeczkę. Pierwszą odsłonę mogliśmy zakończyć mocnym akcentem, gdy w przedłużonym czasie Antek Kulawiak oddał silny strzał, po swoim rajdzie po lewej stronie boiska. Piłka nieznacznie ominęła słupek.

W zespole gości jeszcze w I połowie został zmieniony Wojciech Kamiński, który występował w Zagłębiu w poprzednim sezonie an zasadzie wypożyczenia. – Miło wspominam ten czas! – przyznał w przerwie zawodnik, którego zmiana została wcześniej zaplanowana, gdyż po kontuzji „Kamyk” dopiero 2 tygodnie jest w treningu.

Druga część przyniosła nam progresję emocji i coraz lepszą grę naszej „Dwójki”, która w końcowych minutach całkowicie zdominowała słabnących rywali stwarzając sobie mnóstwo dogodnych okazji. Ale ze skutecznością chłopaki byli już na bakier…

Bardzo dobre wrażenie pozostawił po sobie wspomniany Kulawiak, który – dopóki dysponował świeżym zapasem sił – ogrywał niemiłosiernie obrońców Piasta II. W 75 minucie dynamiczny rajd Antka, w trakcie którego łatwo ograł on dwóch rywali, zakończył się strzałem, który cudem sparował bramkarz gości. Tak naprawdę, to najlepsza okazję do zdobycia zwycięskiego gola miał Maksym Niemiec. W 88 minucie zakotłowało się na polu karnym gliwiczan i Maksym mógł posłać piłkę do siatki. Jego uderzenie z linii bramkowej wybił w ostatniej chwili Dawid Pilch. Szkoda!

Mam nadzieję, że macie takie same uczucie, co ja? – mówił do naszych zawodników tuż po ostatnim gwizdku trener Grzegorz Bąk. – To niedosyt, gdyż powinniśmy byli wygrać to spotkanie. Byliśmy lepsi, mieliśmy lepsze sytuacje golowe. Ten mecz pokazał, że możecie wygrać z każdym. Ale pracujemy dalej, widzę w naszej grze podstęp. Jeśli chodzi o kwestie personalne to na pewno mógł się podobać Antek Kulawiak, który w sobotę wszedł w drugiej połowie meczu z Podbeskidziem. Przy Antku postawiłbym duży plus za mecz z rezerwami Piasta – dodał trener Bąk.

W najbliższą sobotę o godz. 15:00 druga drużyna Zagłębia zagra na wyjeździe z Ruchem Radzionków.

Zagłębie II Sosnowiec – Piast II Gliwice 1:1 (1:1)

1:0 Mateusz Mielczarek, 16 minuta (asysta: Damian Hałatek)
1:1 Piotr Spendel, 38 minuta

Zagłębie II: Frankowski – Chęciński, Kopeć (67’ Jakubowski), Machała – Kozłowski, Hałatek, Nowak (46’ Barć), Niemiec – Mielczarek (60’ Troć), Klupś (67’ Popczyk), Kulawiak (79’ Kaczmarek).

Piast II: Jelonek – Cembala (46’ Dulęba), Sticz, Łuczak (32’ Nakajima), Świetlicki – Pilch, W. Kamiński (32’ Liszewski), D. Kamiński, Niedbała – Spendel (72’ Buchta), Leśniak.

Żółte kartki: Machała, Kaczmarek – Spendel, Świetlicki.