2024-05-12 12:40

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Apklan Resovia 0:1 (0:1). Zadecydował gol do szatni…

Zagłębie Sosnowiec – Apklan Resovia 0:1 (0:1). Zadecydował gol do szatni…

10 października 2021

W 12. kolejce rozgrywek Fortuna 1 Ligi piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrali na Stadionie Ludowym z Apklan Resovią 0:1 (0:1). Jedynego gola strzałem głową zdobył Dawid Kubowicz. W następnym spotkaniu sosnowiczanie zagrają na wyjeździe z Miedzią Legnica.

Zagłębie Sosnowiec – Apklan Resovia  0:1 (0:0)

0:1 Dawid Kubowicz, 45+1 minuta (głową)

Zagłębie: Bielikow – Duriska, Jończy, Machała – Smoleń (46′ Ryndak), Ambrosiewicz (K), Szumilas, Gojny, Seedorf (46 Sz. Pawłowski) – Bryła (67′ Banaszewski) – Sobczak (67′ Tanque).
Trener: Artur Skowronek.

Apklan Resovia: Pindroch – Mikulec (90+3 Twardowski), Komor, Kubowicz, Wasiluk – Jaroch, Mróz (61′ Hilbrycht), Soljic (K), Adamski, Pietraszkiewicz – Wróbel (72′ Antonik).
Trener: Dawid Kroczek.

Sędziuje: Marek Opaliński z Lubina.
Żółte kartki: Sz. Pawłowski – Mikulec.
Widzów: 1103.

Relacja live:

Po raz ostatni wygraliśmy na Stadionie Ludowym mecz z Resovią o ligowe punkty 32 lata temu. 22 kwietnia 1989 r. wygraliśmy 1:0 po golu Jana Gałuszki. Czas na zapisanie nowej historii.
1’ Sędzia Marek Opaliński z Lubina rozpoczął spotkanie Zagłębia z Resovią.

4′ Rafał Mikulec płaskim strzałem w róg zdobywa prowadzenie dla Resovii. Radość gości nie trwała jednak długo, po konsultacji z VAR-em gol został anulowany (wcześniej przed strzałem Mikulca jeden z graczy gości był na spalonym

3′ Z kąta strzelał Lukas Duriska, ale jego uderzenie nogą poszybowało wysoko ponad poprzeczką.

13′ Bielikow broni strzał głową po centrze gości z prawego skrzydła.

15′ Centra z rzutu wolnego Dawida Gojnego nie spotkała się z właściwą reakcją jogo kolegów i obrońca Resovii wybił piłkę.

17′ Po rzucie rożnym Resovii było groźnie na naszym przedpolu, ale żaden z graczy gości nie odda strzału.

35′ Dawid Gojny oddał mocny strzał lewą nogą z pola karnego, ale niecelny. Piłka wysoko ponad poprzeczką.

39′ Szymon Sobczak wbiega w pole karne, ale pada na murawę po ataku rywala. Karny? Sędzia uznał inaczej…

0:1 Dawid Kubowicz, 45+1 minuta (głową).

Gol do szatni. Po rogu Kubowicz głową z bliska posłał piłkę do siatki.

45+2. Koniec I połowy meczu w Sosnowcu. Przegrywamy 0:1.

46′ Rozpoczęła się II połowa meczu w Sosnowcu. W Zagłębie dwie zmiany, w miejsce Smolenia Ryndak, za Seedorfa – Sz. Pawłowski.

49′ Z odległości 19 metrów strzelił mocno Maciej Ambrosiewicz. Strzał naszego kapitana pewnie sparował bramkarz gości.

51′ Żółta kartka dla Szymona Pawłowskiego, który zdaniem sędziego chciał wymusić jedenastkę, symulując faul.

60′ Groźne dośrodkowanie Szumilasa zmierzające w okienko. Pindroch łapie pewnie piłkę.

68′ Dominik Jończy przejął piłkę przed polem karnym, a na bramkę uderzył Szymon Pawłowski. Futbolówka poleciała ponad poprzeczką.

73′ Szumilas, korzystając z podmuchów wiatru, uderzył mocno z lewej nogi. Piłkę zmierzającą do siatki sparował w ostatniej chwili bramkarz gości.

77′ Rzut karny dla Zagłębia. Bartosz Jarosz sfaulował Banaszewskiego.

78′ Ostatecznie karny został anulowany po analizie VAR. Okazało się, że wcześniej, przed faulem Jarocha był spalony.

83′ Banaszewski mógł strzelać sprzed pola karnego, ale ostatecznie piłka trafiła do Pawłowskiego, który po raz kolejny przestrzelił.

84′ Tym razem z dalszej odległości wypalił Ambrosiewicz. Piłka minimalnie ponad poprzeczką.

90+6. Koniec meczu, przegrywamy z Resovią 0:1.