2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec- GKS Tychy 1:0 (1:0). Wygrana po dramatycznej końcówce…

Zagłębie Sosnowiec- GKS Tychy 1:0 (1:0). Wygrana po dramatycznej końcówce…

9 sierpnia 2022

W 5. kolejce rozgrywek Fortuna 1 Ligi piłkarze Zagłębia wygrali 1:0 z GKS-em Tychy. Spotkanie było dramatyczne, szczególnie w końcowych minutach. Wygrana sosnowiczan zasłużona, a mogła być jeszcze bardziej okazała, jednak Szymon Sobczak nie wykorzystał jedenastki. W najbliższą sobotę Zagłębie zagra w Bełchatowie ze Skrą Częstochowa.

Zagłębie Sosnowiec- GKS Tychy 1:0 (1:0)

1:0 Maksymilian Banaszewski, 19 minuta

Zagłębie: Gliwa – Borowski, Jończy (29′ Bykov), Dalić, Gojny (kpt) – Bryła, Rozwandowicz (52′ Bonecki), Masłowski, Banaszewski (76′ Klupś)- Pawłowski (76′ Szumilas) – Sobczak (76′ Fabry).
Trener: Artur Skowronek.

GKS Tychy: Kostrzewski – Buchta (67′ Kozina), Nedić, Mańka – Kargulewicz (46′ Połap), Dominguez, Żytek (74′ Mikita), Czyżycki (46′ Radecki)i, Wołkowicz – Dzięgielewski (65′ Machowski), Rumin.
Trener: Dominik Nowak.

Sędziuje: Sebastian Jarzębak z Piekar Śląskich.
Żółte kartki: Masłowski – Buchta, Nedić, Wołkowicz,
Widzów: 2814.

PRZEDMECZOWE CIEKAWOSTKI:

* Środowe starcie ligowe na Stadionie Ludowym będzie miało liczbę 27. Do tej pory oba kluby grały z sobą w meczach ligowych 26 razy i bilans tych potyczek jest prawie remisowy. Zagłębie ma na koncie 9 zwycięstw, rywale 11. Do tego dochodzi 6 remisów.

* Ostatni kontakt ligowy tych drużyn na Stadionie Ludowym miał miejsce 29 sierpnia ubiegłego roku i 2:1 wygrali wówczas tyszanie. Nas zespół miał bardzo dobre otwarcie, po golu Wojciecha Szumilasa, nota bene byłego gracza rywali, szybko wyszliśmy na prowadzenie. Równie szybko wyrównał Oskar Paprzycki, a w 38 minucie, jak się później okazało, bramkę na wagę 3 punktów zdobył Tomáš Malec.

* 11 marca 2022 roku obie drużyny zagrały z sobą w Tychach i był to ostatni kontakt ligowy. 2:1 po golach Daniela Rumina i Nemanji Nedicia wygrali tyszanie. Dla sosnowiczan trafił Szymon Pawłowski. To spotkanie zapamiętamy przede wszystkim jako Gliwa-show! Nasz bramkarz obronił dwa rzuty karne, stanowiąc najsilniejszy punkt zespołu. Jego znakomite interwencje nie przyniosły w ostatecznym rezultacie remisu, gdyż w doliczonym czasie 3 punkty zapewnił tyszanom Nedić.

* Zagłębie przegrało 3 ostatnie mecze ligowe z tyszanami. Te trzy przegrane pod rząd spotkania to: 1:3 w Tychach wiosną 2021 i po 1:2 w obu spotkaniach w sezonie 2021/22

Relacja live:

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

1’ Wystartowaliśmy! Zagłębie rozpoczęło w zmienionym składzie w porównaniu z poprzednimi spotkaniami. Do jedenastki wskoczyli Banaszewski, Borowski i Masłowski. Miejsce w wyjściowym składzie stracili: Ryndak, Niemiec i Bonecki.

1′ Pierwszy strzał w meczu. Uderzenie Maksa Banaszewskiego daleko obok słupka.

3′ Pierwsza żółta kartka, a otrzymał ją za faul Petr Buchta.

4′ Po rzucie wolnym w wykonaniu Masłowskiego, Szymonowi Sobczakowi zabrakło kilkunastu centymetrów, by głową z bliska posłać piłkę do siatki.

5′ Niespodziewana szansa dla tyszan. W zamieszaniu podbramkowym Daniel Rumin uderzył z powietrza mocno, aczkolwiek niecelnie.

7′ Na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Antonio Dominguez. Hiszpan źle trafił w piłkę, która poszybowała daleko od słupka,,,

14′ Z półobrotu, w trudnej sytuacji, uderzył Dawid Gojny. Piłka wysoko nad poprzeczką.

17′ Na strzał głową zdecydował się Michał Masłowski. I to uderzenie było mocno niecelne.

Po zagraniu Sobczaka do Pawłowskiego, ten ostatni posłał dokładne dośrodkowanie do Banaszewskiego. „Banan” przyjął spokojnie pikę w polu karnym i posłał ją do siatki.

29′ Boisko musiał opuścić Dominik Jończy, który miał rozbitą głowę w efekcie starcia powietrznego z Krzysztofem Wołkowiczem. W miejsce Jończego wszedł Oleksii Bykov, debiutant z Ukrainy.

34′ Po centrze z lewej strony Krzysztofa Wołkowicza – Natan Dzięgielewski z około 10 metrów posłał piłkę nad bramką.

37′ Na uderzenie z odległości 30 metrów zdecydował się Szymon Pawłowski. Futbolówka ominęła jednak tyską bramkę.

45′ Na wiwaty chyba jeszcze za wcześnie. Przynajmniej takie wrażenie można było odnieść po mocno niecelnym uderzeniu Pawłowskiego.

45+4. Koniec I połowy. Prowadzimy 1:0 po golu Maksa Banaszewskiego.

46′ Rozpoczęła się II połowa meczu w Sosnowcu. Zagłębie bez zmian w przerwie, natomiast tyszanie z dwoma roszadami: Radecki za Kargulewicza, a Połap za Czyżyckiego.

52′ Tracimy kolejnego gracza – kontuzjowany Maks Rozwandowicz na noszach opuszcza boisko, a jego miejsce zajmuje Sebastian Bonecki.

53′ Po dokładnej centrze Dawida Gojnego, Patryk Bryła z bliska uderzył ponad poprzeczką. Powinno być już 2:0.

61′ Po faulu Petra Buchty na Banaszewskim, sędzia Jarzębak wskazał na 11 metr.

64′ Szymon Sobczak podszedł do rzutu karnego i… Adrian Kostrzewski obronił uderzenie „Sopla” w środek bramki.

73′ Po centrze Gojnego w dogodnej sytuacji główkował Vedran Dalić. Piłka niestety nad poprzeczką!

83′ Rajd i kąśliwy strzał Wołkowicza. Gliwa z trudem obronił to uderzenie.

84′ Kocioł pod bramką Gliwy. Maciej Mańka trafił z woleja w poprzeczkę, a potem dobitka Mikity obok bramki. Uff, było gorąco…

90+8. Radecki w dogodnej sytuacji uderza mocno i… niecelnie.

90+9. Koniec meczu w Sosnowcu. Po dramatycznej końcówce wygrywamy 1:0, a jedynego gola strzelił Maksymilian Banaszewski.