2024-04-19 18:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 1:2 (1:2). Dobry był tylko początek!

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 1:2 (1:2). Dobry był tylko początek!

27 sierpnia 2021

W 6. kolejce rozgrywek Fortuna I Ligi piłkarze Zagłębia przegrali na Stadionie Ludowym z GKS-em Tychy 1:2 (1:2). Końcowy wynik został ustalony w I połowie, w której gola dla sosnowiczan strzelił Wojciech Szumilas.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 1:2 (1:2)

1:0 Wojciech Szumilas, 7 minuta

1:1 Oskar Paprzycki, 13 minuta

1:2 Tomas Malec, 38 minuta

Zagłębie: Frankowski – Galić (83′ Troć), Dalić, Duriska, Gojny – Kamiński (73′ Oliveira), Ambrosiewicz (K), Szumilas – Seedorf (61′ Bryła), Sobczak (61 Tanque), Banaszewski.
Trener: Kazimierz Moskal

GKS: Jałocha (K) – Połap, Nedić, Żytek, Wołkowicz – BIel (81′ K. Piątek), Janiak (79′ Kozina), Jaroch (69′ Grzeszczyk), Paprzycki (83′ Szymura), J. Piątek – Malec (79′ Kargulewicz).
Trener: Artur Derbin

Sędziuje: Wojciech Krztoń z Olsztyna oraz Michał Sobczak i Krystian Mucha na liniach.
Sędzia techniczny: Leszek Lewandowski.
Żółte kartki: Galić,
Widzów: 1181.

Relacja live:
1’ Wystartowaliśmy. Przed pierwszym gwizdkiem mieliśmy minutę ciszy poświęconą zmarłemu niedawno byłemu prezesowi Zagłębia, Franciszkowi Wszołkowi.

2′ Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia. Po centrze Dawida Gojnego obrońcy tyszan wybili piłkę głową z pola karnego.

5′ Bardzo aktywny w ekipie gości Kacper Janiak uderzył sprzed pola karnego, ale Frankowski łatwo złapał piłkę.

6′ Akcja Gojnego po lewej stronie boiska. Po jego mocnej centrze i rykoszecie piłka wylądowała na poprzeczce.

Były pomocnik tyszan uderzył mocno z lewej nogi i piłka wpadła idealnie w lewy róg bramki rywali. Brawo Wojtek!

10′ Lukáš Ďuriška wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Kacpra Janiaka z rogu.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Oskar Paprzycki z bliska głową trafił do siatki.

21′ Daleki wrzut z autu w pole karne Zagłębia i zablokowany strzał Bartosza Biela.

25′ Quentin Seedorf miękko wrzucił piłkę z prawego skrzydła, ale zdecydowanie zbyt za wysoko i Maksymilian Banaszewski jej nie sięgnął.

29′ Wojciech Kamiński centrował z prawej strony boiska, a Gojny uderzył głową idealnie pod poprzeczkę. Konrad Jałocha był na posterunku.

31′ Zaskakującym uderzeniem z dalszej odległości popisał się Tomas Malec. Frankowski wybił spod poprzeczki piłkę zmierzającą do siatki. Brawo Szymon!

34′ Kacper Janiak wypalił mocno sprzed pola karnego, ale strzał był mocno niecelny.

Po dokładnym podaniu Krzysztofa Wołkowicza, Malec z pola karnego precyzyjnym uderzeniem zaskoczył Frankowskiego.

45+1. Arbiter kończy I połowę i piłkarze udali się do szatni. Przegrywamy 1:2.

46′ Rozpoczęła się druga połowa meczu w Sosnowcu. Zagłębie bez zmian w składzie.

50′ Po szybkiej kontrze tyszan, technicznym strzałem Frankowskiego próbował zaskoczyć Kacper Janiak. Piłka na nasze szczęście ominęła słupek.

51′ Dośrodkowana przez Dawida Gojnego piłka wpadła idealnie w ręce Konrada Jałochy.

65′ Po dośrodkowaniu Gojnego, piłkę zmierzającą do Bryły wybił w ostatniej chwili Wołkowicz. Gdyby nie jego interwencja zapewne byłby gol…

69′ Niecelne uderzenie naszego kapitana. Strzał Ambrosiewicza z odległości ponad 20 metrów był niecelny.

82′ Trener Artur Derbin dokonał trzech zmian. Schodzi z boiska m.in. Tomas Malec. Siła ofensywna tyszan straci na jakości?

86′ Po rzucie rożnym gości mocno sprzed pola karnego uderzył Wołkowicz. Piłka ominęła bramkę, ale w efekcie rykoszetu Tychy zyskały rzut rożny.

88′ Zaskakujący strzał Trocia o mało nie znajduje drogi do siatki. Konrad Jałocha w ostatniej chwili wybija instynktownie piłkę…

90′ W idealnej sytuacji znalazł się Łukasz Grzeszczyk. Jego techniczne uderzenie pewnie złapał Frankowski.

90+1 . Chytry strzał Aleksa Tanque ominął lewy słupek bramki gości.

90+8. Arbiter kończy mecz z Tychami. To trzecia porażka z rzędu sosnowiczan.