2024-07-27 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole 1:1 (1:0). Inauguracja na remis

Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole 1:1 (1:0). Inauguracja na remis

25 lutego 2022

W inauguracyjnym meczu rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi remisujemy z Odrą Opole 1:1 (1:0) po trafieniu Szymona Sobczaka z rzutu karnego. Po czterech porażkach z rzędu z tym rywalem, przerywamy fatalną serię. W kolejny piątek gramy z GKS-em Katowice (godz. 20:30). Zapraszamy!

Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole 1:1 (1:0)

1:0 Szymon Sobczak, 12 minuta (rzut karny)

1:1 Mateusz Kamiński, 84 minuta

Zagłębie: Gliwa – Jończy, Dalić (M), W. Kamiński (76′ Duriśka) – Borowski, Szumilas, Oliveira, Gojny (kpt) – Banaszewski (72′ Seedorf), Sobczak (76′ Sanogo), Pawłowski (83′ Bodzioch).
Trener: Artur Skowronek.

Odra: Kuchta – Petrak, Żemło, M. Kamiński (kpt), Szrek (75′ Janus) – Mikinić (75′ Spychała), Tkocz, Niziołek (67′ Hreben), Trojak, Nowak (59′ Marzec) – Piech (67′ Żak).
Trener: Piotr Plewnia.

Sędziuje: Albert Różycki jako główny oraz Maciej Majewski i Jakub Jankowski (wszyscy z Łodzi). Sędzia techniczny: Rafał Rokosz z Katowic.

Żółte kartki: Dalić – Trojak.

Czerwona kartka: Dawid Gojny (82 – faul).

Widzów: 1945.

Relacja live:

1’ Albert Różycki dał znak do rozpoczęcia meczu Zagłębia z Odrą. Kapitanem sosnowiczan po raz pierwszy w oficjalnym spotkaniu jest Dawid Gojny.

8′ Sprzed pola karnego wypalił Konrad Nowak. Jego ostry strzał w róg sparował Michał Gliwa. Brawo Michał!

11′ Po faulu na Banaszewskim sędzia podyktował rzut karny!

Bramkarz gości był bliski obrony jedenastki, ale piłka ostatecznie wpadła w lewy róg bramki Odry.

16′ Piłka w ogromnym zamieszaniu wpadła do naszej bramki, ale sędzia uznał, że był spalony…

21′ Arkadiusz Piech zdecydował się na uderzenie z powietrza i piłka ominęła poprzeczkę, spadając na górną siatkę. Michał Gliwa kontrolował sytuację.

28′ Po centrze Szymona Pawłowskiego z prawej strony Dawid Gojny mógł zamknąć głową całą sytuację, ale zabrakło mu kilkanaście centymetrów, by zdobyć gola.

31′ Mocne uderzenie po ziemi pewnie broni Mateusz Kuchta.

32′ Po centrze Pawłowskiego i odegraniu piłki do tyłu przez Sobczaka, Joao Oliveira lewą nogą strzelił ponad poprzeczką.

35′ Sobczak zakręcił obrońcami Odry, by później oddać płaski strzał po długim rogu. Uderzenie było niestety niecelne.

45+1. Arbiter z Łodzi zakończył I połowę meczu w Sosnowcu. Prowadzimy 1:0 po golu Sobczaka z rzutu karnego.

46′ Rozpoczęła się druga połowa meczu Zagłębia z Odrą. Sosnowiczanie bez zmian.

47′ Arkadiusz Piech strzelił lewą nogą zza pola karnego i trafił w boczną siatkę.

57′ Na dośrodkowanie z prawej strony zdecydował się Pawłowski. Wyszedł z tego zaskakujący strzał, z którym poradził sobie Mateusz Kuchta.

70′ Wojtek Kamiński uderzy lewą nogą z powietrza, jedna mocno niecelnie.

73′ Szybki kontratak Zagłębia technicznym strzałem zakończył technicznym uderzeniem Pawłowski. Kuchta bronił bez zarzutu.

W zamieszaniu podbramkowym Mateusz Kamiński doprowadza do wyrównania.

90+4. Groźny strzał Mateusza Marca (po rykoszecie) broni Gliwa.

90+6. Odra blisko zwycięskiego gola. Żemło trafia w słupek ale sędzia odgwizdał spalonego.

90+7. Koniec meczu w Sosnowcu. Remisujemy 1:1 po golu z karnego Szymona Sobczaka.