2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole 1:0 (1:0). Zwycięska inauguracja w CLJ!

Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole 1:0 (1:0). Zwycięska inauguracja w CLJ!

5 marca 2022

Kapitalnie rozpoczęli zmagania w Centralnej Lidze Juniorów U17 piłkarze Łukasza Nadolnego. Sosnowiczanie pokonali OKS Odrę Opole 1:0 (1:0). Gola na wagę trzech punktów strzelił Bartosz Paszczela.

Przed tym spotkaniem zarówno trenerzy jak i piłkarze Zagłębia zastanawiali się jak ten mecz może wyglądać. Nikt nie wiedział czego się spodziewać. Odra to zespół, który w CLJ w ostatnich latach występuje a w rundzie jesiennej opolanie zajęli 5 miejsce. Okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Zagłębie rozpoczęło spotkanie z wysokiego „C”. Już w pierwszej minucie szansę na zdobycie gola miał Igor Dziedzic. „Dzidzia” wpadł w pole karne prawą stroną boiska i uderzył tuż przy słupku.

W 18. minucie kolejny raz piłkę na prawym skrzydle przejmuję Igor Dziedzic i dośrodkowuje w pole karne, a w nim idealnie w tempo wychodzi w powietrze Bartosz Paszczela i uderzeniem głową pokonuje Adama Wójcika.

Goście po straconym golu rzucili się do ataków. Na prawym wahadle dominował Szymon Szkliński, jednak wszelkie próby zagrania piłki w „16” Zagłębia kończyły się interwencjami Adama Klimczyka. Środkowy obrońca zagrał dzisiaj bardzo dobre spotkanie, wygrywając wszystkie pojedynki główkowe przed naszą bramką.

Największe zagrożenie Odra stwarzała po stałych fragmentach.

Goście mieli bardzo dużo rzutów rożnych i wolnych. Cieszy mnie to, że nasza organizacja gry pozwoliła na wybronienie tych sytuacji i skuteczne zamknięcie drogi do bramki – mówi trener Łukasz Nadolny.

W drugiej połowie Zagłębie mogło podwyższyć prowadzenie. Dwie znakomite szanse miał ponownie… Igor Dziedzic! W pierwszej próbie piłka minęła o centymetry bramkę Odry, zaś w drugiej futbolówka odbiła się od słupka!

Druga część spotkania to spora ilość fauli. Arbiter pokazał 7 żółtych kartek.

Chcieliśmy i spodziewaliśmy się takich meczów. W pierwsze lidze śląskiej nie ma takich drużyn. Tutaj mamy najlepsze ekipy z czterech województw. Wysoki poziom, duża intensywność i walka od 1 do 90 minuty. My jako beniaminek chcieliśmy tu być, rozwijać się i sprawić niespodziankę – dodaje Nadolny.

Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole 1:0 (1:0)

1:0 Bartosz Paszczela (18’)

Zagłębie: Siuta – Tomala (80’ Krypciak), Piątek, Klimczyk, Gacal (46’ Sraga), Lis, Adamiec, Dziedzic (90’ Wojdas), Uchnast, Celej (72 ’Łagan), Paszczela (83’ Sałapatek).

Odra: Wójcik – Krysiak, Janowicz, Piechota, Pietras, Jabłoński, Szkliński (85’ Ziętek), Debski, Buniak (60’ Osipiak), Duliniec (72’ Fąferko), Sakson (69’ Chaszczewski).