2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (1:0). Lepszy remis, niż nic…

Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (1:0). Lepszy remis, niż nic…

24 października 2021

Po zaciętym spotkaniu, w którym nie brakowało sytuacji golowych z obu stron, remisujemy z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:2. Gole dla Zagłębia zdobyli: Szymon Sobczak i Patryk Bryła.

Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (1:0)

1:0 Szymon Sobczak, 21 minuta (głową)

1:1 Kamil Biliński, 39 minuta

1:2 Joan Angel Roman, 87 minuta

2:2 Patryk Bryła, 89 minuta

Zagłębie: Perdijić – Ambrosiewicz (K), Jończy, Kamiński – Ryndak, Szumilas (73′ Dalić), Oliveira (85′ Korzeniecki), Gojny (65′ Seedorf), Banaszewski – Sz. Pawłowski (65′ Bryła) – Sobczak.

Trener: Artur Skowronek.

Podbeskidzie: Polacek – Bonifacio (85′ Gutowski, Wypych, Kowalski-Haberek, Frelek – Merebashvili (73′ Roman), Scalet, Milasius (85′ Roginić), Rodriquez, Gach (73′ Polkowski) – Biliński (K).
Trener: Piotr Jawny.

Sędziuje: Wojciech Myć (Lublin).
Żółte kartki: Ambrosiewicz, Szumilas, Bryła – Bonifacio, Milasius, Roman
Widzów: 1136.

Relacja live:
1’  Wystartowaliśmy. W wyjściowym składzie Zagłębia kilka zmian. M.in. w bramce mamy Matko Perdijicia. Zagłębie – tylko zwycięstwo!

4′ Groźna akcja Zagłębia lewą stroną, którą w ostatniej chwili wyjaśnił Maciej Kowalski-Haberek, wybijając w ostatniej chwili piłkę na róg.

16′ Dynamiczny rajd Titasa Milasiusa, który zakończył się ostrym strzałem z prawej strony. Matko Perdijić sparował piłkę na róg.

Po dokładnej centrze Szymona Pawłowskiego Sobczak z bliska głową trafił do siatki. Długa analiza VAR tylko potwierdziła decyzję arbitra głównego – spalonego nie było.

25′ Po podaniu Dawida Ryndaka strzelał Maksymilian Banaszewski, a piłkę z pola karnego wybił Mateusz Wypych.

36′ Sosnowiczanie ruszyli z kontrą, ale Szymon Pawłowski zbyt mocno podał do Szymona Sobczaka.

Po zagraniu Merebashviliego do Kamila Bilińskiego najlepszy strzelec Podbeskidzia i Fortuna I ligi uderzeniem w róg pokonał Matko Perdijicia.

40′ Merebashvili przewrócił się w starciu z Dawidem Ryndakiem,. Goście domagali się karnego, ale VAR tego nie potwierdził.

45+3′  Arbiter zakończył I połowę meczu w Sosnowcu. Wynik: 1:1, a strzelcem gola dla Zagłębia był Szymon Sobczak.

46′  Rozpoczęła się druga połowa meczu w Sosnowcu. Zagłębie bez zmian w składzie.

57′ Maciej Ambrosiewicz zdecydował się na strzał z odległości ponad 20 metrów, ale piłka została blokowana przez rywali i bramkarz gości nie miał problemów z obroną.

61′ W doskonałej sytuacji był Szymon Pawłowski, który otrzymał podania od Banaszewskiego. Po krótkim rajdzie Szymon trafił w bramkarza.

58′ Uderzenie Titasa Milasiusa z lewej nogi tuż nad poprzeczką. Uff!

76′ Szymon Sobczak wdarł się w pole karne, a jego strzał został zablokowany przez Rodriqueza.

90+3. Koniec meczu w Sosnowcu. Remisujemy 2:2 z Podbeskidziem po golach Szymona Sobczaka i Patryka Bryły.