2024-07-27 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Polonia Bytom 2:0 (1:0). Trzeci sparing, drugie zwycięstwo i drugie czyste konto

5 lipca 2023

W trzecim letnim sparingu przed sezonem 2023/2024, piłkarze Zagłębia Sosnowiec pokonali na Stadionie Ludowym Polonię Bytom 2:0. W środowe przedpołudnie na listę strzelców wpisali się zawodnik testowany oraz Marek Fabry, który skutecznie wykorzystał podyktowany rzut karny.

Spotkanie Zagłębia z Polonią toczyło się w sporym upale, ale mimo to oba zespoły były w stanie dostarczyć emocji i stworzyć sobie kilka groźnych okazji bramkowych. Większym wyrachowaniem na płycie głównej Stadionu Ludowego wykazali się jednak nasi zawodnicy, którzy wpisali się na listę strzelców chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy oraz niedługo po wznowieniu gry po przerwie.

Pierwszego gola na koncie zapisał testowany pomocnik, który mierzonym strzałem pod poprzeczkę zmusił Eryka Mirusa do kapitulacji. Z kolei w 48. minucie Kamil Bębenek otrzymał prostopadłe podanie i próbował dojść do sytuacji sam na sam, ale w ostatniej chwili został sfaulowany przez golkipera gości. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Marek Fabry i pewnym uderzeniem przy lewym słupku ustalił wynik rywalizacji. Co ciekawe, dla naszego słowackiego napastnika to już szósty gol w letnim okresie przygotowawczym.

Tym samym „czerwono-zielono-biali” zanotowali drugie sparingowe zwycięstwo i w dobrych nastrojach przystąpią do sobotniej rywalizacji z Radomiakiem Radom. Dokładną informację na temat miejsca oraz godziny rozegrania tego meczu podamy w osobnym komunikacie.

Zagłębie Sosnowiec – Polonia Bytom 2:0 (1:0)

1:0 – zawodnik testowany 40′

2:0 – Marek Fabry 48′ (k.)

Zagłębie (1 połowa): Siuta (46′ Kos) – Matynia (35′ Pavić, 79′ Szostek), Jończy (46′ Machała), Dalić (46′ Bykov), zawodnik testowany (67′ Płuciennik) – zawodnik testowany (46′ Bębenek), zawodnik testowany, Rozwandowicz (46′ Bonecki), Guezen (79′ Śliwiński), Klupś (46′ Troć) – Kulawiak (46′ Fabry). Trener: Marcin Malinowski.

Polonia: Mirus (46′ zawodnik testowany) – zawodnik testowany (46′ Budzik), zawodnik testowany (46′ Bedronka), Radkiewicz (46′ zawodnik testowany), Zejdler (46′ Ławrynowicz) – Konieczny (46′ Norkowski), Żagiel (46′ L. Zieliński), zawodnik testowany (46′ Młynarczyk) – Gajda (46′ Piontek), Wolny (46′ Ropski), Andrzejczak (46′ Stefański). Trener: Adam Burek.

Sparingi przed nowym sezonem:

24.06 Czuwaj Przemyśl – Zagłębie Sosnowiec 0:8 (0:6)
01.07 Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 2:2 (1:2)
05.07 Zagłębie Sosnowiec – Polonia Bytom 2:0 (1:0)
08.07 Radomiak Radom – Zagłębie Sosnowiec (mecz w Radomiu, godzina do ustalenia)
15.07 Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków (miejsce do uzgodnienia)
21.07 Inauguracja sezonu 2023/24 Fortuna 1. Ligi. Motor Lublin – Zagłębie Sosnowiec (piątek, g. 20:30)