2024-04-19 18:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 1:2 (1:1). Nie było przełamania…

Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 1:2 (1:1). Nie było przełamania…

12 września 2021

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec w 8. kolejce rozgrywek Fortuna 1 Ligi przegrali na Stadionie Ludowym z Puszczą Niepołomice 1:2 (1:1). Jedynego gola dla sosnowiczan strzelił z rzutu karnego Szymon Sobczak. To czwarta porażka Zagłębia w pięciu ostatnich meczach. Czekamy na przełamanie. – W Jastrzębiu, tylko zwycięstwo! – śpiewali na koniec kibice.

Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice  1:2 (1:1)

0:1 Szymon Kobusiński, 15 minuta (głową).

1:1 Szymon Sobczak, 38 minuta (rzut karny)

1:2 Tomasz Wojcinowicz, 76 minuta

Zagłębie: Perdijić – Smoleń, Dalić, Machała, Seedorf – Bryła (60′ Sz. Pawłowski), Ambrosiewicz (K), Kamiński (84′ Troć), Oliveira (42′ Banaszewski), Szumilas (84′ Terbalyan) – Sobczak.
Trener: Łukasz Matusiak.

Puszcza: Kobylak – Wojcinowicz, Pięczek, Włodarczyk (61′ Mroziński), Dytiatiew – Tomalski (38′ Cichoń), Górski (87′ Hladik), Thiakane, Serafin, Hajda, – Kobusiński.
Trener: Tomasz Tułacz.

Sędziuje: Jacek Małyszek z Lublina.

Żółte kartki: Oliveira, Bryła – Kobylak
Widzów:

Relacja live:

1’ Arbiter z Lublina rozpoczął spotkanie Zagłębia z Puszczą Niepołomice. W składzie sosnowiczan debiutant w składzie (Kacper Smoleń – obrońca Akademii), ponadto na ławce mamy Romana Terbalyana i Jakuba Kaczmarka, kolejnych graczy Akademii występujących ostatnio w drugiej drużynie.

2′ Puszcza rozpoczęła bardzo bojowo, pierwsze minuty to przewaga optyczna naszych gości.

5′ Pierwszy strzał w meczu – uderzenie z lewej nogi Joao Oliveiry broni pewnie Gabriel Kobylak.

6′ Szymon Sobczak chciał przelobować Kobylaka strzałem prawie z połowy boiska, ale uderzył ponad poprzeczką.

10′ Dynamiczny rajd Kacpra Smolenia i dośrodkowanie do Szymona Sobczaka. „Sopel” nie zdołał jednak uderzyć piłki i Kobylak złapał ją pewnie.

11′ Zaskakujące uderzenie z lewej nogi Sebastiana Górskiego, z którym Mastko Perdijić miał drobne kłopoty, ale ostatecznie złapał futbolówkę.

Po dośrodkowaniu Marcela Pięczka z rzutu rożnego w stronę bramki główkował Emile Thiakane, a piłkę z bliska do bramki wpakował Szymon Kobusiński.

25′ Patryk Bryła znalazł się w dobrej sytuacji na linii pola karnego, ale zagubił się w dryblingu i stracił piłkę. W efekcie kontrataku gości żółtą kartkę zarobił próbujący ratować sytuację Oliveira.

28′ Po szybkiej akcji Seedorfa, obrócony tyłem do bramki Sobczak oddal płaski strzał, z którym poradził sobie Kobylak.

Po faulu bramkarza gości na Oliveirze, Szymon Sobczak pewnym strzałem technicznym wykorzystał jedenastkę.

45+1. Po główce Emila Thiakane tylko intuicyjna obrona Perdijicia uratowała nas od straty gola.

45+4. Koniec I połowy meczu w Sosnowcu. Na razie mamy remis 1:1.

46′ W przerwie w ekipie Zagłębia bez zmian kadrowych. Wcześniej, bo w 42 minucie, Banaszewski zastąpił kontuzjowanego Oliveirę.

52′ Po błędzie obrony gości Patryk Bryła był w idealnej sytuacji, jednak jego uderzenie po długim rogu było niecelne. Szkoda!

60′ Na boisku po blisko półrocznej przerwie pojawił się Szymon Pawłowski, powitany oklaskami przez kibiców.

69′ Kombinacyjna akcja Puszczy, w finale której Kacper Cichoń nie wykorzystał doskonałej okazji.

Obrońca Puszczy strzałem głową, po rzucie rożnym, trafił do siatki.

81′ Nieudana próba strzału w wykonaniu Mateusza Machały po dośrodkowaniu z rogu.

90+5. Koniec meczu w Sosnowcu. Przegrywamy 1:2 po meczu, który nikogo nie zadowolił. Zagłębie w strefie spadkowej!!!