<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
h<br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:0). Gliwa obronił rzut karny!

Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:0). Gliwa obronił rzut karny!

28 stycznia 2022

W ostatnim meczu sparingowym przed wylotem na zgrupowanie w Turcji piłkarze Zagłębia zremisowali 1:1 (1:0) z Sandecją Nowy Sącz. Spotkanie zostało rozegrane na boisku sztucznym w Jaworznie.

Z pewnością ten mecz na plus zapisze nasz bramkarz Michał Gliwa. W I połowie „Sączersi” mieli do dyspozycji rzut karny. Piłkę na jedenastym metrze ustawił sobie Damian Chmiel, jednak jego strzał w prawy róg bramki instynktownie sparował Gliwa. Ta sytuacja mocno podbudowała nasz zespół, który w 39 minucie wyszedł na prowadzenie. Po ładnej akcji kombinacyjnej Szymon Pawłowski strzałem z bliska w krótki róg pewnie pokonał Dawida Pietrzkiewicza.

W grze sparingowej debiutował nowy nabytek sosnowiczan, wypożyczony z Lecha Poznań Filip Borowski. W I części grał on na prawym wahadle, z kolei w drugiej odsłonie zastąpił na lewej stronie Dawida Gojnego.

W drugiej części w Zagłębiu mieliśmy sporo roszad, na boisku pojawiło się wielu młodych, dobrze rokujących graczy. Przewagę optyczną uzyskała Sandecja, której dodatkowym sprzymierzeńcem był silny wiatr. W 71 minucie, po akcji i dośrodkowaniu zdecydowanie najlepszego zawodnika naszych rywali, Damira Sovsicia, piłkę z bliskiej odległości posłał do siatki Błażej Szczepanek, który ustalił wynik spotkania.

W sobotę w godzinach porannych nasz zespół odleci z lotniska w Pyrzowicach na zgrupowanie do Belek w Turcji. Na miejscu, oprócz treningów, czekają piłkarzy trzy mecze kontrolne.

Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:0)

1:0 Szymon Pawłowski, 39 minuta
1:1 Błażej Szczepanek, 71 minuta

Zagłębie: Gliwa (60’ Siuta) – Jończy (67’ Chęciński), Dalić (67’ Duriśka), Kamiński (46’ Staniak) – Borowski (46’ Bryła), Szumilas (67’ Kamiński), Oliveira (67’ Korzeniecki), Gojny (67’ Borowski) – Seedorf (46’ Popczyk), Sz. Pawłowski (67’ Seedorf), Banaszewski (67’ Dziedzic).

Sandecja: Petrzkiewicz – Kosakiewicz, Osyra, Boczek, Rudol – Zawodnik testowany, Fall, Janicki, Kasprzak, Chmiel – Zjawiński.
Ponadto grali: Słaby, Szczepanek, Kobryń, Sovsić, Zych, Dikow.