2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Stal Rzeszów 1:0 (1:0). Ciężko wywalczone 3 punkty

Zagłębie Sosnowiec – Stal Rzeszów 1:0 (1:0). Ciężko wywalczone 3 punkty

2 września 2022

W 9. kolejce rozgrywek Fortuna 1 Ligi piłkarze Zagłębia pokonali na Stadionie Ludowym Stal Rzeszów 1:0 (1:0). Bramka na wagę 3 punktów padła w efekcie strzału samobójczego Bartłomieja Poczobuta. Zagłębie od 36 minuty grało w przewadze liczebnej, jednak Stal do końca walczyła o strzelenie wyrównującego gola. W następnej kolejce gramy w Chorzowie z Ruchem.

Zagłębie Sosnowiec – Stal Rzeszów 1:0 (1:0)

1:0 Bartłomiej Poczobut, 44 minuta (bramka samobójcza)

Zagłębie: Gliwa – Ryndak (74′ Szumilas), Jończy, Bodzioch, Gojny (kpt) – Ziółkowski (67′ Borowski), Bonecki (68′ Masłowski), Rozwandowicz, Banaszewski – Pawłowski – Fabry (46′ Sobczak).

Trener: Artur Skowronek.

Stal: Pęksa – Mustafajew, Głowacki, Polowiec (72′ Kłos), Wrona – Piątek (64′ Sadłocha), Poczobut (46′ Oleksy), Wolski, Góra, Prokić (90+1′ Ławrynowicz) – Olejarka (64′ Małecki).

Trener: Daniel Myśliwiec.

Sędziuje: Marcin Szczerbowicz z Olsztyna.

Żółte kartki: Banaszewski, Ryndak, Bonecki – Piątek, Wolski, Góra, Głowacki, Sadłocha.

Czerwona kartka: Krystian Wrona (36 – faul na Pawłowskim będącym w sytuacji sam na sam)

Widzów: 2211.

PRZEDMECZOWE CIEKAWOSTKI:

* Po raz ostatni zagraliśmy ze Stalą Rzeszów ligowe spotkanie 11 czerwca 1989 roku. Ważyły się wówczas losy awansu Zagłębia do I ligi (obecna Ekstraklasa) i dzięki wygranej 2:1 na Stadionie Ludowym można było fetować powrót w szeregi najlepszych drużyn w kraju. Gola na wagę awansu zdobył w 89 minucie Zbigniew Gręda. Po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka wpadła bezpośrednio do siatki. Ach, co to był za mecz! Na trybunach Ludowego zasiadło wówczas 12 tysięcy kibiców.

* Tak naprawdę to ostatni raz zmierzyliśmy siły z ekipą z Rzeszowa 18 lipca 2012 roku w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Wygraliśmy to spotkanie 2:1 po golach Michała Grunta i Rafała Jankowskiego. Kariery pucharowej w sezonie 2012/13 sosnowiczanie jednak nie zrobili, w następnej rundzie zespół przegrał 2:3 wyjazdowe spotkanie z Pelikanem Łowicz. A ze Stalą Rzeszów zagramy w najbliższy piątek po 10 latach przerwy.

* W drużynie rzeszowskiej ważną rolę odgrywa Patryk Małecki, który nie tak dawno występował w Zagłębiu. „Mały” odszedł z Sosnowca wiosną 2021 roku i przyczynił się później do awansu Stali do Fortuna 1 Ligi.

RELACJA LIVE:

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

1’ Sędzia Marcin Szczerbowicz rozpoczął spotkanie Zagłębia ze Stalą. Sosnowiczanie w takim samym składzie jak w ligowym spotkaniu wyjazdowym z Puszczą Niepołomice.

2′ Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia i od razu niepowodzenie, Po zagraniu Gojnego do Banaszewskiego – centra tego ostatniego kompletnie nieudana.

7′ Łukasz Góra interweniuje w polu karnym po centrze Dawida Gojnego.

11′ Ramil Mustafajew w idealnej sytuacji, ale zbyt długo dryblował w polu karnym i w końcu stracił piłkę.

12′ Z około 15 metrów strzelał Szymon Pawłowski, który uderzył jednak zbyt mocno i piłka poszybowała ponad poprzeczką.

14′ Piękna akcja Zagłębia, nie zakończona bramą. Po rajdzie i centrze Pawłowskiego, rozpędzony Marek Fabry głową uderzył z bliska, jednak młody bramkarz Stali jedną ręką sparował piłkę.

21′ Dynamiczny rajd Pawłowskiego, który minął dwóch rywali i uderzył mocno, ale ponad bramką.

27′ Kolejna akcja Pawłowskiego, który w sytuacji sam na sam uderzył w bramkarza, a poprawka trafiła w głowę jednego z obrońców. Po chwili sędzia odgwizdał spalonego…

36′ Po raz kolejny Pawłowski ucieka obrońcom i w sytuacji sam na sam jest przewracany przez rywala. Mamy rzut karny!

36′ Czerwona kartka dla Krystiana Wrony dodatkową karą dla gracza Stali za faul na Pawłowskim.

38′ Marek Fabry zmarnował rzut karny. Bramkarz obronił strzał Słowaka w lewy róg.

45+2. Koniec I połowy. Prowadzimy 1:0 po trafieniu samobójczym Bartłomieja Poczobuta.

46′ Rozpoczęła się druga połowa meczu w Sosnowcu. W Zagłębiu jedna zmiana – w miejsce Marka Fabry’ego wszedł Szymon Sobczak.

54′ Dawid Olejarka uderzył z rzutu wolnego z około 30 metrów. Piłka kilka metrów nad bramką.

63′ Z odległości 30 metrów strzelał Bartosz Wolski. Broni Michał Gliwa.

72′ Zaskakująca główka Prokicia, po której piłka minimalnie ominęła słupek naszej bramki.

81′ W doskonałej sytuacji był Sobczak, który posłał piłkę ponad bramką. Za chwilę sędzia odgwizdał spalonego…

82′ Szybka akcja Michała Masłowskiego i Szymona Sobczaka zakończona strzałem Szymona Sobczaka w bramkarza. Próba dobitki w wykonaniu Masłowskiego szybko zablokowana.

90+2′ Wojtek Szumilas z rzutu wolnego trafił w słupek…

90+4. Koniec meczu. Wygrywamy po ciężkim meczu 1:0, w efekcie gola samobójczego Poczobuta.