DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-04-19 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec wygrywa TAURON Junior Cup!

Zagłębie Sosnowiec wygrywa TAURON Junior Cup!

14 listopada 2022

Wielki finał TAURON Junior Cup wyłonił zwycięzców. Wśród drużyn z rocznika 2014 zwyciężyło Zagłębie Sosnowiec! Podopieczni Adriana Barańskiego wygrali tę imprezę drugi raz z rzędu! Gratulujemy!

– Młode piłkarki i piłkarze rywalizują o trofea i nagrody, ale te zawody sportowe to przede wszystkim przejaw nowoczesnego patriotyzmu. Rywalizacja tych dzieci oparta jest o wzajemny szacunek, zaufanie do członków zespołu, a jej fundamentem jest wytrwały trening kształtujący młode serca i umysły – komentuje Paweł Szczeszek, prezes TAURONA. – Dochodzą do nas sygnały, że dzieci startujące w poprzednich edycjach naszego turnieju nie poprzestały na rekreacji, a pną się po szczeblach piłkarskiej kariery juniorskiej, która mam nadzieję zostanie uwieńczona grą w bluzie z orzełkiem na piersi – dodaje prezes.

W Święto Niepodległości na boiskach TAURON Areny Kraków zmierzyły się 24 najlepsze juniorskie drużyny z południowej Polski. W jesiennych eliminacjach, które odbyły się w Krakowie, Wrocławiu i Siemianowicach Śląskich udział wzięło 100 drużyn z województw: śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i małopolskiego. Z każdego turnieju do wielkiego finału zakwalifikowało się po osiem drużyn.

Wszystkie zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł, drużyny z miejsca drugiego otrzymały 10 tys. zł, zaś z trzeciego –  5 tys. zł. Gra o jeszcze wyższą stawkę toczyła się w najstarszej grupie wiekowej. 10-latkowie walczyli dodatkowo o wyjazd szkoleniowy na Maltę. Ostatecznie na zgrupowanie na wyspie wyjedzie drużyna KS Zakopane.

W finałowych rozgrywkach zespoły rywalizowały w swoich kategoriach wiekowych w systemie ligowym, czyli „każdy z każdym”. Podobnie jak w eliminacjach wojewódzkich, siedmioosobowe drużyny rozgrywały dziesięciominutowe mecze.

Podium rocznika 2014

1 miejsce – Zagłębie Sosnowiec

2 miejsce – KS Chełmek

3 miejsce – Krakus Nowa Huta

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin