DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-04-23 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec zwycięzcą Typera Fortuny!

Zagłębie Sosnowiec zwycięzcą Typera Fortuny!

19 grudnia 2022

W niedzielę poznaliśmy nowego Mistrza Świata w piłce nożnej – Argentyna po raz trzeci sięgnęła po ten jakże wyjątkowy tytuł, a emocje związane właśnie z tą drużyną towarzyszyły w naszej zabawie od samego początku aż do samego końca. Z kolei Zagłębie Sosnowiec wygrało “Typera Fortuny”, czyli zabawę w typowanie wyników wybranych spotkań mundialu w Katarze.

 

Nie inaczej było w Typerze Fortuny, w którym emocje towarzyszyły nam już od pierwszej kolejki. Każdy z osiemnastu klubów typował wynik wyznaczonych spotkań i w efekcie zdobywał punkty, na podstawie których tworzona była klasyfikacji generalna. Za poprawnie wytypowany wynik klub otrzymywał 3 punkty, za poprawnie wytypowanego zwycięzcę 1 punkt. W fazie pucharowej kluby mogły otrzymać dodatkowe 3 punkty za wskazanie poprawnego wyniku dogrywki i dodatkowy 1 punkt za wskazanie zwycięzcy w rzutach karnych.

Niczym w Katarze, szesnaście najlepszych klubów awansowało do 1/16 finału Typera Fortuny. W 1/8 finału znalazło się już tylko osiem drużyn i już wtedy Zagłębie Sosnowiec dało jasny sygnał, że są faworytem do końcowego zwycięstwa.

W fazie medalowej znalazły się cztery najlepiej typujące kluby – Zagłębie Sosnowiec, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Górnik Łęczna i Wisła Kraków. „Górale” rozpoczęli atak na fotel lidera, jednak ostatecznie małe punkty zadecydowały o kolejności w tabeli. Obok Zagłębia i Górali w Typerze Fortuny zostały jeszcze Wisła Kraków oraz Górnik Łęczna, a różnice punktowe były tak niewielkie, że każdy z tych klubów mógł sięgnąć po laur zwycięzcy.

O tym, że typowanie poprawnych wyników nie jest wcale łatwym zadaniem przekonał się niejeden kibic, ale tego samego miały okazję doświadczyć także kluby Fortuna 1 Ligi. Dwie drużyny poprawnie wytypowały zwycięzcę meczu o 3. miejsce, jednak tylko Zagłębie Sosnowiec wytypowało dokładny wynik i to właśnie dzięki temu, Zagłębie niczym Argentyna, zostaje Mistrzem Typera Fortuny.

Kibice podczas Mistrzostw Świata wszystkie mecze mogli obstawiać u sponsora tytularnego ligi – firmy Fortuna, która w związku z mundialem przygotowała dla kibiców szereg promocji. Po największym wydarzeniu sportowym, do rywalizacji powoli będą powracać pierwszoligowe drużyny – najpierw podczas okresu przygotowawczego, a już w lutym zostaną wznowione rozgrywki Fortuna 1 Ligi.

Sprawdź ofertę na stronie www.efortuna.pl

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin