DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-05-26 15:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie wyciągnęło pomocną dłoń do młodych piłkarzy z Akademii Dynama Kijów

Zagłębie wyciągnęło pomocną dłoń do młodych piłkarzy z Akademii Dynama Kijów

11 marca 2022

31 obywateli Ukrainy zameldowało się przy Kresowej. W tym gronie znajduje się grupa piłkarzy Akademii Dynama Kijów z trenerem i opiekunami.

 

Przyjazd do Sosnowca był jednym z punktów pomocy jakie założył sobie nasz klub w związku z sytuacją na Ukrainie.

 Po wybuchu wojny od razu podjęliśmy decyzję, że pomożemy naszym sąsiadom w tym trudnym dla nich momencie. Korzystając z możliwości infrastruktury jaką posiadamy zaoferowaliśmy pomoc grupie Akademii Dynama Kijów oraz ich opiekunom. Zrobimy wszystko, aby podczas pobytu w Sosnowcu czuli się jak najlepiej – mówi Łukasz Girek, prezes Zagłębie SA.

Osobą, dzięki której młody zespół z Kijowa mógł przyjechać do Sosnowca jest dyrektor zagłębiowskiej akademii Witold Lis.

– Wykorzystując swoje kontakty w świecie piłkarskim postaraliśmy się błyskawicznie wyciągnąć pomocną dłoń. Naszym celem było zagwarantowanie bezpiecznego miejsca pobytu z możliwością kontynuowania przygody z piłką nożną. Nasza baza stwarza idealne warunki do rozwoju, dzięki czemu młodzi chłopcy będą mogli realizować swój program szkoleniowy – tłumaczy dyrektor Lis.

Po zameldowaniu przy Kresowej cała grupa poprosiła pracowników klubu o wspólne zdjęcie, aby przekazać swoim bliskim, którzy zostali na Ukrainie, że są zdrowi i bezpieczni.

– W imieniu Akademii Dynamo Kijów pragnę wyrazić wdzięczność akademii Zagłębia, która w najtrudniejszej dla naszego kraju sytuacji była w stanie zapewnić nam doskonałe warunki do pełnego kontynuowania procesu edukacyjnego. Chłopaki z U12 mają już za sobą pierwszy trening i dzieci zaczynają wracać do normalnego życia. Gościnność stoi na najwyższym poziomie. Cała kadra klubu jest przesiąknięta naszą sytuacją i pomaga nam na każdym kroku! Jesteśmy pewni, że ta pomoc pozwoli naszym pociechom kontynuować pełnoprawną ścieżkę piłkarską i jestem pewien, że każdy zawodnik, który jest teraz w Sosnowcu nigdy nie zapomni tego, co dla nas robicie. Jeśli w przyszłości Ci chłopcy zostaną wielkimi gwiazdami profesjonalnej piłki, zawsze będą o tym miejscu opowiadać. Będziemy pomagać Akademii Zagłębia Sosnowiec w każdy możliwy sposób – mówi Sergey Bondar, trener Dynama Kijów.

„Jako Zagłębie Sosnowiec wierzymy w to, że świat wokół nas może być lepszy i możemy tego dokonać dzięki ludziom, którzy ten świat tworzą.”

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin