2024-10-20 19:35

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:6 (1:1). Porażka z niepokonanym beniaminkiem

NAJNOWSZE

Zagłębie Sosnowiec – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:6 (1:1). Porażka z niepokonanym beniaminkiem

16 października 2024

W zaległym meczu Betclic 2. Ligi Zagłębie Sosnowiec przegrało z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 2:6 (1:1). Bramki dla sosnowiczan zdobyli: Emmanuel Agbor z rzutu karnego i Grzegorz Janiszewski. Dodajmy, że nasz zespół od 52 minuty grał w 10-tkę po czerwonej kartce, którą arbiter ukarał Agbora.

Zagłębie Sosnowiec – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:6 (1:1)

0:1 Damian Jaroń, 18 minuta

1:1 Emmanuel Agbor, 28 minuta (rzut karny)

1:2 Jakub Lis, 58 minuta

1:3 Damian Jaroń. 69 minuta

2:3 Grzegorz Janiszewski, 79 minuta (głową)

2:4 Jakub Lis, 82 minuta

2:5 Jakub Niewiadomski, 86 minuta (głową)

2:6 Dawid Dzięgielewski, 89 minuta

Zagłębie: Siuta – Janiszewski, Niewulis (K), Sukhotskyi – Boruń, Mularczyk (46′ Uchnast), Valencia (78′ Zawojski), Pawlusiński (66′ Marciniec), Zalewski (66′ Paszczela) – Agbor, Snopczyński (66′ Biliński). Trener: Marek Saganowski

Pogoń: Sydorenko – Gajgier, Noiszewski, Dias (87′ Gulczyński) – Apolinarski, Korczakowski (64′ Odolak), Jaroń (K) (80′ Dzięgielewski), Łoś, Niski (80′ Niewiadomski) – Lis, Sommerfeld (65′ Bahonko).
Trener: Sebastian Przyrowski

Sędziuje: Szymon Łężny z Kluczborka
Żółte kartki: Siuta, Valencia, Zalewski, Agbor, Marciniec, Janiszewski – Sydorenko, Korczakowski, Lis, Jaroń. Czerwona kartka: Emmanuel Agbor (52′ – druga żółta kartka; sfaulował Matheusa Diasa).
Widzów: 4115

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

RELACJA LIVE

1’  Wystartowaliśmy! Nasza drużyna w tym samym składzie, w jakim zaczęła spotkanie ze Skrą Częstochowa. Jak idzie to nic nie zmieniamy….

3′ Rajd Nikodema Niskiego zatrzymał wyjściem z bramki Kacper Siuta.

3′ Szybka odpowiedź Zagłębia – po prawej stronie szarżował Bartosz Snopczyński, którego uderzenie w trudnej sytuacji było niecelne. Piłka trafiła w boczną siatkę.

7′ Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Po faulu obejrzał ją Joel Valencia.

8′ Po centrze Bartosza Borunia z prawej strony z kilku metrów główkował Andrzej Niewulis. Świetną interwencją popisał się bramkarz gości Dmytro Sydorenko.

9′ Na uderzenie wysoko lecącej piłki na linii pola karnego zdecydował się Szymon Zalewski. Piłka wysoko ponad poprzeczką!

Jakub Lis wykorzystał chwilę zawahania jednego z naszych zawodników, zagrał do Damiana Jaronia, a ten precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę zapewnił prowadzenie swojej drużynie. To 5. gol w tym sezonie Jaronia.

23′ Szybki kontratak Pogoni i mogło być 2:0. Po zagraniu z prawej strony Jakuba Apolinarskiego do strzału w sytuacji sam na sam szykował się Jakub Lis. Młodzieżowca gości w ostatniej chwili uprzedził Kacper Siuta, który przeciął podanie Apolinarskiego, łapiąc piłkę.

26′ Mamy rzut karny po faulu bramkarza gości na Bartoszu Boruniu, który był w sytuacji sam na sam. Arbiter ukarał Dmytro Sydorenka żółtym kartonikiem i wskazał na wapno…

Kameruńczyk precyzyjnym strzałem w prawy róg bramki gości wyrównał stan meczu.

37′ Po sprytnym zagraniu Patryka Mularczyka będący tuż przed bramkarzem Bartosz Snopczyński próbował go pokonać lobem. Piłkę zmierzającą w kierunku bramki wybił jednak jeden z graczy gości.

45+2′ Szybki rajd prawą stroną Bartosza Borunia zakończony jego ostrym dośrodkowaniem. Bramkarz Sydorenko jednak pewnie chwycił piłkę.

45+2′ Arbiter kończy I połowę, w której nie brakowało emocji i sytuacji podbramkowych. Na tablicy świetlnej na razie wynik 1:1, a gola dla Zagłębia z rzutu karnego zdobył Emmanuel Agbor.

46′ Rozpoczęła się druga połowa meczu. W Zagłębiu jedna zmiana – Mularczyka zastąpił Łukasz Uchnast.

47′ Po akcji prawą stroną Apolinarskiego i jego centrze, do piłki w końcu dopadł Nikodem Niski, ale jego strzał był mocno niecelny. Futbolówka poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

52′ Gramy w 10-tkę, po drugiej żółtej kartce (faul) boisko musiał opuścić Emmanuel Agbor,

Matheus Dias idealnie obsłużył podaniem Jakuba Lisa, który trafił idealnie w róg.

Nikodem Niski zagrał piłkę prawą nogą w nasze pole karne, gdzie czujny Damian Jaroń uderzył bez namysłu futbolówkę, która znalazła się w siatce.

Po dośrodkowaniu Bartosza Borunia z rzutu rożnego Andrzej Niewulis zgrał piłkę w polu karnym do Grzegorza Janiszewskiego, a ten strzałem lewą nogą pokonał Dmytro Sydorenkę.

90+3′ Koniec meczu w Sosnowcu. Przegrywamy wysoko, bo aż 2:6 (1:1) z niepokonanym beniaminkiem z Grodziska Mazowieckiego.