DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-04-23 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / 65. urodziny Jerzego Dworczyka. Wszystkiego najlepszego!

65. urodziny Jerzego Dworczyka. Wszystkiego najlepszego!

9 grudnia 2020

65. urodziny obchodzi dziś Jerzy Dworczyk. Ten były napastnik Zagłębia, później trener i działacz zapisał się złotymi zgłoskami w historii klubu. Jurku – dużo zdrowia i radości z oglądania swoich następców!

Jerzy Dworczyk większość część swojego życia piłkarskiego  związany był z Zagłębiem Sosnowiec, zarówno jako piłkarz jak i trener oraz działacz. Od 14 kwietnia 2009 roku pełnił funkcję trenera Zagłębia. To było jego trzecie podejście do trenowania klubu, który już raz wprowadził do Ekstraklasy.

W reprezentacji Polski zagrał jedno spotkanie, zaliczył 45 minut w meczu z Finlandią.

Kariera piłkarska

*  Piłkarską karierę rozpoczął w GKS Dąbrowa Górnicza.
*  W wieku 18 lat przeszedł do Zagłębia Sosnowiec i w barwach tego klubu występował przez 9 lat.
* W 1982 r. przeniósł się do ROW Rybnik, w którym występował przez 5 lat.
*  Następnie grał w Grodźcu Będzin, w którym zakończył swoją karierę piłkarską

Kariera trenerska

* Pracował z juniorami Zagłębia Sosnowiec oraz Unii Strzemieszyce.
* W październiku 2000 r. został powołany na stanowisko pierwszego w Zagłębiu Sosnowiec zastępując Władysława Szaryńskiego. W Sosnowcu pracował do maja 2001 r. kiedy to został zwolniony z zajmowanego stanowiska po porażce 0:1 z Włókniarzem Kietrz.
* Następnie Jerzy Dworczyk pracował w Zagłębiu, najpierw jako trener koordynator, a przez kilka tygodni pełnił funkcję trenera występujących w A klasie rezerw Zagłębia.
* 29 sierpnia 2006 r. ponownie został powołany na stanowisko pierwszego trenera II-ligowego Zagłębia Sosnowiec i po raz kolejny został urlopowany na rzecz Roberta Moskala po porażce 0-1 z Polonią Warszawa.
* Kolejnym krokiem w karierze trenerskiej Jerzego Dworczyka była funkcja „Łowcy Młodych Talentów” działającego z ramienia Zagłębia Sosnowiec.
* 14 kwietnia 2009 Jerzy Dworczyk został ponownie trenerem pierwszej drużyny Zagłębia Sosnowiec, piastując tę funkcję wspólnie z Piotrem Pierścionkiem. Zastąpili na tym stanowisku Janusza Kudybę.

Jerzemu Dworczykowi życzymy dużo  zdrowia i radości z oglądania swoich następców.

Jurku – 100 lat!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin