DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-07-21 19:35

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / ArcelorMittal Poland sponsorem tytularnym ZPS-u. Umowa została podpisana!

ArcelorMittal Poland sponsorem tytularnym ZPS-u. Umowa została podpisana!

29 lipca 2022

Delegacja Zagłębia Sosnowiec na czele z Łukaszem Girkiem, Prezesem Klubu uczestniczyła w uroczystości podpisania umowy ze sponsorem tytularnym Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Został nim polski oddział wiodącej firmy hutniczej na świecie ArcelorMittal Poland. 

 

Za zdjęciu od lewej: Arkadiusz Chęciński (prezydent Sosnowca), Karina Skowronek (prezes Zagłębiowskiego Parku Sportowego), Adam Preiss (dyrektor finansowy i członek zarządu ArcelorMittal Poland) oraz Tomasz Ślęzak (dyrektor energii ochrony środowiska i współpracy z instytucjami publicznymi ArcelorMittal Poland).

Podpisanie umowy ze sponsorem tytularnym to wielkie wydarzenie. Tym bardziej, że obiekty jeszcze oficjalnie nie zostały oddane do użytku. Jednak już teraz robią ogromne wrażenie. – Oficjalną nazwę obiektów poznamy w najbliższych miesiącach. Oczywiście są już pewne propozycje i będziemy o nich rozmawiać – wyjaśniała Karina Skowronek, prezes Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

Trochę czuję się jak matka i ojciec, który oddaje w ręce rodziców chrzestnych nasze obiekty. Dlaczego chrzestnych? Bo to oni ostatecznie nadadzą imię naszemu „dziecku”, które budowaliśmy od kwietnia 2019 roku. To były trzy ciężkie lata budowy w czasach pandemii – dodała Prezes Karina Skowronek.

Zagłębiowski Park Sportowy to nowoczesny multidyscyplinarny kompleks sportowy w centrum Zagłębia, nieopodal Górki Środulskiej w Sosnowcu. Niepowtarzalny i jednocześnie największy tego typu kompleks w Polsce. W jednym miejscu znajdują się obiekty spełniające wymogi polskich i międzynarodowych federacji sportowych: stadion piłkarski (o pojemności 11 600 miejsc), stadion zimowy (2 545 miejsc) i hala sportowa (3 502 miejsc). A wszystko to na obszarze 15 hektarów. Budowa rozpoczęła się wiosną 2019 roku i już wkrótce jej efekty będą cieszyć mieszkańców regionu oraz kraju. Do dyspozycji fanów będą restauracje, punkty gastronomiczne, punkty sprzedaży, muzeum sportu i wiele innych atrakcji.

 Wcześniej wiele zainwestowaliśmy w obiekty kulturalne teraz czas na sport, rozrywkę i duże imprezy plenerowe. Zainteresowanie jednej z najważniejszych i działających od lat w Sosnowcu i w całej Polsce firmy ArcelorMittal Poland pokazuje, że to udana inwestycja. Cieszę się, że firma ArcelorMittal Poland chce pokazać, że jest tutaj nie tylko po to by produkować, dawać pracę, ale także po to by dawać swoim pracownikom, mieszkańcom Zagłębia Dąbrowskiego możliwość korzystania z takich obiektów, możliwość rozrywki w doskonałych warunkach. To ważny dla nas dzień, ciszę się, że tak wielki koncern jest z nami – mówił Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Sponsorem tytularnym została firma ArcelorMittal Poland, która m.in. w Sosnowcu ma swój zakład produkcyjny. Przez 5 lat będzie sponsorem tytularnym wszystkich trzech obiektów. Co roku budżet Zagłębiowskiego Parku Sportowego będzie zasilany kwotą 1,5 mln zł.

– Jak widzicie na wszystkich obiektach stali jest bardzo dużo. Dla naszej firmy priorytetem jest działanie w regionie nie tylko jako pracodawca, ale też wspieranie lokalnych inicjatyw. Związanie się z Zagłębiowskim Parkiem Sportowym wpisuje się naszą strategię i chcemy aby nasza firma była kojarzona z wydarzeniami sportowymi i kulturalnymi – podkreślał Adam Preiss, dyrektor finansowy i członek zarządu ArcelorMittal Poland.

Na konstrukcję obiektów i wykorzystanie stali zwrócił również uwagę Tomasz Ślęzak, dyrektor energii ochrony środowiska i współpracy z instytucjami publicznymi. – W Zagłębiowskim Parku Sportowym można zaobserwować nowoczesne wykorzystanie stali, te obiekty są zbudowane przede wszystkim ze stali. Naszą stal nazywamy „the fabric of life” czyli tworzywem nowoczesnego świata. To jeden z tych czynników, który wpłynął na nasze zaangażowanie.

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin