DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-02-25 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Defensywa już wzmocniona! Marcel Ziemann zawodnikiem Zagłębia!

Defensywa już wzmocniona! Marcel Ziemann zawodnikiem Zagłębia!

20 stycznia 2023

27-letni obrońca został nowym piłkarzem naszego klubu! Marcel Ziemann podpisał z Zagłębiem umowę ważną do 30 czerwca 2024 roku.   

   

Urodzony w Iserlohn (Niemcy) piłkarz posiada obywatelstwo niemieckie oraz polskie. W zagłębiowskich barwach będzie występował jako Polak. Ziemann to nominalny lewy obrońca, co rozwiązuje problem defensywy po przejściu Dawida Gojnego do Arki Gdynia. Nowy zawodnik Zagłębia może również zagrać na prawej obronie lub lewej pomocy.

Ziemann to doświadczony piłkarz na poziomie Fortuna 1 Ligi. Na zapleczu ekstraklasy rozegrał 164 mecze, w których strzelił 5 goli i zapisał 15 asyst. Swoją karierę w Polsce rozpoczął w sezonie 2016/17 podpisując kontrakt ze Stomilem Olsztyn (60 meczów/2gole/3asysty). Po dwóch latach spędzonych w Olsztynie zaliczył krótki epizod w Grecji (AE Sparti) i powrócił do naszego kraju, a dokładniej do Głogowa. W Chrobrym rozegrał 99 meczów (3gole/10 asyst) w trakcie trzech sezonów.

Ostatnie pół roku defensor spędził w Arce Gdynia zapisując 13 występów i 2 asysty. W grudniu rozwiązał umowę z klubem za porozumieniem stron i przyszedł do Zagłębia jako wolny zawodnik. W sosnowieckiej szatni obrońca ma swoich „starych znajomych”, mowa oczywiście o Maksymilianie Banaszewskim i Patryku Bryle, z którymi grał w Chrobrym Głogów. Z aklimatyzacją zatem nie będzie żadnego problemu.

Bardzo się cieszę, że zostaje w Polsce i mogę tutaj kontynuować swoją przygodę z piłką. Przez chwilę myślałem o powrocie do Niemiec. Zagłębie okazało się bardzo konkretne w swoich działaniach i zdecydowałem się zostać w kraju. Dziękuje klubowi za ogromny kredyt zaufania. Nie pozostaje mi nic innego jak dobrze przygotować się do rozgrywek i walczyć z kolegami o ligowe punkty – powiedział po podpisaniu umowy Marcel Ziemann.

Marcel – witamy w zagłębiowskiej rodzinie!

Sesja fotograficzna w zimowej scenerii odbyła się na stadionie piłkarskim ArcelorMittal Park.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin