DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-06-22 16:30

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Filip Borowski nowym piłkarzem Zagłębia

Filip Borowski nowym piłkarzem Zagłębia

26 stycznia 2022

Filip Borowski został nowym zawodnikiem Zagłębia. Obrońca dołączył do naszego klubu na zasadzie 1,5-rocznego wypożyczenia.

 

Borowski to nominalny prawy obrońca, który swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Chemiku Bydgoszcz. Po rocznej grze w Zawiszy Bydgoszcz dołączył do Akademii Lecha Poznań, a 8 sierpnia 2020 roku zadebiutował w meczu rezerw Kolejorza. Jego dobre występy zaowocowały włączeniem do pierwszego zespołu. W jedynce Lecha zadebiutował w listopadzie 2020 roku w spotkaniu przeciwko Zniczowi Pruszków (Fortuna Puchar Polski).

Nowy piłkarz Zagłębia rozegrał w barwach Lecha Poznań 56 spotkań – 2 (Fortuna Puchar Polski), 32 (eWinner 2 liga), 19 (Centralna Liga Juniorów). 18-latek ma w swoim CV również występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski: U16, U17, U19.

– Cieszę się, że dołączyłem do Zagłębia. Przyjechałem zebrać cenne doświadczenie na szczeblu centralnym – 1 ligowym. Mam nadzieję, że przyczynie się do poprawy miejsca w ligowej tabeli – powiedział po parafowaniu umowy Filip Borowski.

Hubert Wędzonka, trener Lecha Poznań U-18, tak opisał nowego zawodnika:

Jest takim boiskowym „zbójem” w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Umie zaostrzyć grę w odpowiednim momencie, agresywnie dojść do przeciwnika, nie zostawić mu za wiele miejsca. To jest o tyle cenne, że takim zachowaniem daje impuls pozostałym chłopakom. Nigdy nie odstawia nogi, zawsze wstawia się za partnerem z drużyny i nie zwiesza głowy. To ma wpływ na postawę reszty.

Łukasz Girek, prezes Zagłębie S.A.:

Bardzo się cieszę, że tak utalentowany, młody zawodnik dołączył do Zagłębia Sosnowiec. Filip nie tylko powinien być wzmocnieniem pierwszego zespołu, ale też może być wspaniałym punktem odniesienia i inspiracją do pracy dla piłkarzy z naszej Akademii. Filip jest z rocznika 2003, więc gorąco zachęcam chłopaków z naszych najstarszych roczników, ale tych młodszych też, do regularnych wizyt wiosną na Stadionie Ludowym podczas rozgrywek Fortuna I Ligi. Przyjdźcie i zobaczcie jak dobrze można grać w piłkę nożną w wieku osiemnastu lat! Zachęcam też do tego rodziców naszych młodych zawodników, żeby zobaczyli w jakim kierunku mają zmierzać ich pociechy.

Filip – witamy na zagłębiowskim pokładzie i życzymy udanych występów!

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin