Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Kulawiak dołącza do pierwszego zespołu

Kulawiak dołącza do pierwszego zespołu

30 maja 2022

Antoni Kulawiak został włączony do kadry pierwszego zespołu. 17-letni napastnik w tym sezonie występował w Centralnej Lidze Juniorów U17 w drużynie trenera Łukasza Nadolnego. – Antek otrzymał szansę. Czy ją wykorzysta to zależy tylko od niego – zaznacza Artur Skowronek, szkoleniowiec Zagłębia.

 

Pion sportowy pracuje nad transferami w celu wzmocnienia pierwszej drużyny, ale nie zapomina również o młodych piłkarzach naszej Akademii, którzy wyróżniali się w tym sezonie. Pół roku temu do kadry „jedynki” zostali włączeni Igor Dziedzic i Kacper Siuta. Obaj skorzystali z danej im szansy i stali się lepszymi zawodnikami, co przełożyło się na ich dobre występy w Centralnej Lidze Juniorów. Dziedzic zdobył 7 goli i 5 razy asystował, natomiast Siuta zachował dwukrotnie czyste konto i obronił rzut karny.

Wyróżniającym się zawodnikiem był w ostatnich miesiącach także Antoni Kulawiak. Napastnik swoje pierwsze kroki stawiał w klubie Wiatr Ludźmierz. W sierpniu 2018 roku rozpoczął treningi i grę w zagłębiowskiej Akademii, a 15 lutego 2021 roku podpisał młodzieżowy kontrakt. – Włączenie Antka jest to zgodne z filozofią klubu. Chcemy wzmocnić zespół 4-5 doświadczonymi piłkarzami, ale dać także realną szansę naszym zawodnikom. W grupie sześciu młodzieżowców w nowym sezonie aż pięciu z nich to będą wychowankowie naszej Akademii – mówi Łukasz Girek, prezes Zagłębie S.A.

Kulawiak w tej kampanii CLJ rozegrał 9 meczów (3 gole + 1 asysta). – Antek to utalentowany chłopak. Solidny materiał na piłkarza. Obserwujemy go od dłuższego czasu. To wyróżniający się zawodnik nie tylko naszego zespołu, ale także CLJ.  Poprzez treningi indywidualne w ZARI, poprzez powrót do zdrowia i rytmu treningowego zapracował na danie mu szansy. Sztab przy współpracy z Antkiem ma zamiar ten jego talent rozwijać i naturalnie pokazać go szerokiej publiczności.  Oczywiście nie dostanie nic za darmo. Musi się wykazać na treningach i zapracować na taką możliwość – zaznacza Artur Skowronek, trener Zagłębia.

Antek – powodzenia w pierwszej drużynie Zagłębia!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin