DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-06-22 16:30

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Łukasz Girek prezesem

Łukasz Girek prezesem

28 sierpnia 2021

Łukasz Girek złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa Fundacji Akademii Piłki Nożnej Zagłębia Sosnowiec i z dniem 27.08.2021 został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Zagłębie S.A.

Łukasz Girek jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach – specjalizacja Międzynarodowe Stosunki Ekonomiczne, a o swoją edukację dodatkowo zadbał w Wyższej Szkole Oficerskiej w Poznaniu i West Kent College w Anglii.

Pracę zawodową rozpoczął w działach księgowości Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach i Sądu Rejonowego w Będzinie, a następnie przez wiele lat kontynuował karierę w międzynarodowych i polskich korporacjach w branży farmaceutycznej i FMCG.

Od listopada 2013 roku Łukasz Girek związany był z małopolską Akademią Piłkarską Mam Talent Krzeszowice oraz projektem skautingowym APMT Polska. We wrześniu 2018 roku nowy prezes Zagłębia Sosnowiec dołączył do naszej Akademii, pracując najpierw jako manager, następnie wiceprezes, a na początku sierpnia tego roku objął stanowisko dyrektora zarządzającego Zagłębie S.A.

Prezes Girek jest pomysłodawcą Zagłębiowskiej Akademii Rozwoju Indywidualnego, a także twórcą projektów Zagłębie Talentów i Zagłębie Dąbrowskie oraz programu społecznego Per Aspera Ad Astra.

W naszej Akademii odpowiedzialny był również za współpracę międzynarodową, w ramach której zbierał cenne doświadczenie wizytując akademie m.in. Bayernu Monachium, PSV Eindhoven, Red Bull Salzburg, Sparty Praga i DAC Dunajska Streda.

W trakcie pracy Łukasza Girka przy Kresowej Akademia odniosła największe sukcesy w swojej kilkuletniej historii. Pięciu wychowanków zadebiutowało w rozgrywkach Fortuna I Ligi, po raz pierwszy od dwudziestu lat i to od razu w dwóch kategoriach wiekowych zdobyliśmy mistrzostwo województwa śląskiego i jako jedyny klub w województwie posiadamy swój zespół w każdej z pierwszych lig młodzieżowych.

Łukasz Girek jest wychowankiem Sarmacji Będzin, gdzie grał w jednej drużynie m.in. z byłymi piłkarzami naszego klubu Andrzejem Kubicą i Adamem Bałą. Nowy prezes był również zawodnikiem RKS Grodziec Będzin, a swoje pierwsze w życiu treningi odbywał pod okiem Jarosława Jądera w grupach naborowych Zagłębia Sosnowiec.

Wkrótce dowiemy się kto zastąpi Łukasza Girka na stanowisku wiceprezesa Fundacji Akademii Piłki Nożnej Zagłębia Sosnowiec, a już jutro walczymy o trzy punkty z GKS Tychy.

Zagłębie, tylko zwycięstwo!

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin