DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-04-23 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Łukasz Walczak wiceprezesem Akademii Zagłębia

Łukasz Walczak wiceprezesem Akademii Zagłębia

2 września 2021

Z dniem 01.09.2021 r. na stanowisko członka zarządu i wiceprezesa Fundacji Akademii Piłki Nożnej Zagłębia Sosnowiec powołany został Łukasz Walczak.

27 – letni Łukasz Walczak jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach – kierunek Zarządzanie Sportem, na której uzyskał tytuł Menadżera Sportu.

Edukację trenerską rozpoczął w 2016 roku i kończąc trzy pełne kursy trenerskie organizowane przez ŚLZPN, legitymuje się licencją trenerską UEFA A, uprawniającą do pracy na wszystkich szczeblach piłki młodzieżowej oraz na poziomie II Ligi Polskiej.

Trener Walczak jest wychowankiem Zagłębia Sosnowiec i związany jest z naszym Klubem od 2002 roku, będąc najpierw przez wiele lat zawodnikiem i kapitanem swojego rocznika w Akademii Zagłębia, a w ostatnim czasie trenerem grup młodzieżowych.

Jako zawodnik Akademii ze swoją drużyną w 2006 roku zdobył Wicemistrzostwo Śląska Trampkarzy Młodszych oraz kilkukrotnie Mistrzostwo Podokręgu Sosnowiec. Był powoływany na konsultacje kadry śląska i trenował pod okiem legend i byłych piłkarzy naszego Klubu – trenera Jana Ząbczyńskiego, Władysława Szaryńskiego, Wojciecha Sączka oraz Miłosza Miśkiewicza.

Od lipca 2017 roku Łukasz Walczak pracuje w Akademii Zagłębia, w której od początku ubiegłego sezonu z powodzeniem koordynuje pracę projektów Junior Football, Przedszkola Zagłębia oraz Zagłębie Grassroots, którego jest pomysłodawcą i założycielem.

Jest także koordynatorem bloku IV Akademii, trenerem pierwszego zespołu U-11 oraz prowadzi treningi w ramach Zagłębiowskiej Akademii Rozwoju Indywidualnego. Uczestniczył również jako trener w projekcie Zagłębie Dąbrowskie.

Efektem pracy trenera Walczaka z zespołami młodzieżowymi są m. in. liczne medale i puchary przywożone z prestiżowych turniejów, także zagranicznych. Dodatkowo wychowankowie trenera Łukasza Walczaka z rocznika 2009 w minionym sezonie pod wodzą trenera Rzeplińskiego zdobyli tytuł Mistrza Śląska w kategorii D2, a kilku z nich regularnie pojawia się na liście powołanych do kadry Śląska.

Nowemu wiceprezesowi Akademii – życzymy powodzenia!

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin