2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Mecz z Kamazem nie odbył się wyłącznie z powodów zdrowotnych

Mecz z Kamazem nie odbył się wyłącznie z powodów zdrowotnych

12 lutego 2022

Klub stanowczo zaprzecza informacjom pojawiającym się w mediach dotyczących odwołania meczu kontrolnego w Turcji.

Drużyna miała zaplanowane trzy spotkania sparingowe. Pierwsze z nich nie odbyło się z powodu fatalnych warunków atmosferycznych. Sztab szkoleniowy zareagował błyskawicznie i znalazł innego rywala (FK Liepaja), z którym zespół spotkał się dzień później. Gra została jednak przerwana w 23. minucie (gradobicie) i ostatecznie zakończona.

Zagłębie miało przed sobą jeszcze dwa mecze – z FK Aktobe oraz FK Orenburg. Sztab szkoleniowy chcąc maksymalnie wykorzystać czas porozumiał się z rosyjskim klubem Kamaz Nabierieżnyje Czełny. Drużyny miały zmierzyć się ze sobą w piątek o godz. 11:00 czasu tureckiego.

W kolejnych dniach doszło jednak do kilku kontuzji w naszym zespole. Przed meczem z FK Orenburg (czwartek godz. 18:00) trener Artur Skowronek miał do dyspozycji 16 zawodników (w tym 3 bramkarzy). W związku z zaistniałą sytuacją zaplanowane kilkanaście godzin później spotkanie z Kamazem Nabierieżnyje Czełny zostało odwołane.

Pojawiające się w mediach informacje sugerujące odwołanie sparingu w ramach protestu piłkarzy są nieprawdziwe.