DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-04-27 20:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Patryk Małecki gratuluje Robertowi Lewandowskiemu!

Patryk Małecki gratuluje Robertowi Lewandowskiemu!

22 grudnia 2020

W 2009 roku debiutujący w reprezentacji Polski Patryk Małecki zmienił w swoim debiucie Roberta Lewandowskiego. Aktualny piłkarz Zagłębia Sosnowiec wówczas nie przypuszczał, że miał przyjemność grać w narodowej drużynie z najlepszym piłkarzem świata 2020 roku.

Patryk Małecki 14 listopada 2009 roku zagrał po raz pierwszy w reprezentacji Polski w drużynie prowadzonej przez Franciszka Smudę. W 70 minucie zmienił właśnie Roberta Lewandowskiego. Dzisiaj, po 11 latach, przypominamy „Małemu” tę niezwykłą historię.

– Wielkie gratulacje dla „Lewego”, z którym zagrałem w drużynie narodowej, ale nie przypuszczałem wówczas, że zostanie on najlepszym piłkarzem świata. Tego chyba nikt się nie spodziewał. Myślę, że przez 50 lat żaden Polak nie wygra tego plebiscytu – uważa „Mały”.

– Właściwie to już o zapomniałem o tym debiucie w meczu z Rumunią, bardziej pamiętam mecze w Tajlandii o Puchar Króla Tajlandii, gdzie grałem wspólnie z Robertem. Mieliśmy w kadrze dobre relacje, super, że to właśnie on wygrał plebiscyt FIFA. To wielkie wyróżnienie dla niego i polskiej piłki. O ile wiem, to wcześniej Zbigniew Boniek w 1982 roku zajął 3. miejsce w plebiscycie France Football. A teraz „Lewy” najlepszym graczem na świecie. Niesamowita historia! – nie może uwierzyć Małecki.

 Robert pokazał bardzo dobre umiejętności w Lechu, strzelał gole i wyjechał w odpowiednim momencie do Dortmundu. A tam trafił na odpowiedniego trenera, jakim był  Jürgen Klopp. Ten człowiek z każdego piłkarza potrafi wycisnąć maksa i tak też było w przypadku Roberta. Jeszcze raz wielkie gratulacje dla „Lewego” – dodaje na koniec Małecki.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin