DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-03-03 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Piłkarze zaliczali Yo-Yo Test

Piłkarze zaliczali Yo-Yo Test

14 czerwca 2022

We wtorkowe południe piłkarze Zagłębia odbyli na Stadionie Ludowym testy motoryczne, które miały określić ich wytrzymałość, szybkość i zwinność. Wyniki pokazały, że w trakcie urlopów zawodnicy nie tylko odpoczywali, ale także sumiennie realizowali przygotowane dla nich rozpiski ćwiczeń.

 

Rzeczywiście, rozpiski zostały zrealizowane w pełni. Widać, że każdy z chłopaków pracował indywidualnie. U niektórych takiego postępu nie widziałem wcześniej – zaznaczył dr Artur Gołaś, trener przygotowania motorycznego.

Yo-Yo Test podzielony był na badanie wytrzymałości, szybkości i zwinności. Na czym to wszystko polegało? W przypadku testu wytrzymałości zawodnicy biegali 20-metrowe odcinki w określonych przedziałach czasowych. Test szybkości to odcinki 5 i 30 metrowe. Natomiast test zwinności związany był z pokonywaniem 30 metrowych odcinków, by określić deficyt szybkości.

Nie chciałbym mówić o tym, kto miał najlepszy wynik, kto słabszy. To nie o to chodzi. Ważne jest to, że chłopaki nie próżnowali na urlopie, a ich organizmy są przygotowane do ciężkiej pracy. Za tydzień mamy ponownie testy motoryczne. Tym razem przechodzić je będą ci, którzy nie mogli dzisiaj się im poddać, a także nowi zawodnicy – dodaje dr Gołaś.

We wtorkowych testach brali udział także bramkarze, ale nie w pełnym wymiarze. Przeszli oni testy szybkości i zwinności, natomiast nie brali udziału w badaniu wytrzymałości. W tym czasie, pod okiem trenera Matko Perdijicia, mieli trening specjalistyczny.

W środę, oprócz normalnego treningu drużynę czeka pomiar masy i analiza składu ciała.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin