DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2023-12-08 20:30

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Podwójna rola Macieja Małkowskiego w naszej drugiej drużynie!

Podwójna rola Macieja Małkowskiego w naszej drugiej drużynie!

13 lipca 2023

Dobrze znany polskim kibicom skrzydłowy Maciej Małkowski wzmacnia szeregi Zagłębia Sosnowiec! Doświadczony pomocnik w zbliżającym się sezonie znajdzie się w składzie naszej drugiej drużyny oraz będzie członkiem jej sztabu szkoleniowego. 38-latek pełnić w nim będzie rolę II trenera.

W trakcie swojej bogatej kariery, skrzydłowy miał okazję występować w pięciu ekstraklasowych klubach i łącznie rozegrał na tym poziomie 190 spotkań. W swoim CV zawodnik zapisał między innymi Odrę Wodzisław Śląski (to właśnie w niej zadebiutował w Ekstraklasie w 2008 roku), Górnika Zabrze oraz Zagłębia Lubin, a zdecydowanie najdłuższy okres spędził on w nowosądeckiej Sandecji. Z popularnymi „Sączersami” Małkowski miał okazję świętować awans do elity w 2017 roku i łącznie spędził przy Kilińskiego aż 6,5 roku. Warto również podkreślić, że wychowanek MOSiR-u Jastrzębie-Zdrój zanotował także dwa występy w dorosłej reprezentacji Polski. Pomocnik został powołany przez Leo Beenhakkera na towarzyskie spotkania z Serbią i Litwą, łącznie spędzając na placu gry 127 minut. 

W ostatnim sezonie Małkowski reprezentował barwy Szczakowianki Jaworzno, z którą triumfował w gr. I czwartej ligi. „Biało-czerwonym” niewiele brakowało także do awansu do III Ligi, ale w barażu lepsza okazała się być Unia Turza Śląska. 

Teraz doświadczony pomocnik zdecydował się na przenosiny do Zagłębia Sosnowiec, w którym będzie pełnił podwójną rolę. Poza miejscem w kadrze naszego drugiego zespołu, będzie on także pełnił rolę członka jej sztabu szkoleniowego. – Podobną funkcje pełniłem w Szczakowiance Jaworzno, więc mam już pewne doświadczenie w łączeniu tych ról na tym poziomie rozgrywkowym – powiedział Maciej Małkowski.

Co jednak w dużej mierze wpłynęło na to, że 38-latek zdecydował się podpisać z naszym klubem roczny kontrakt? – Nie ukrywam, że warunki jakie panują w Sosnowcu i w Zagłębiu skłoniły mnie do tego, aby jeszcze pograć w piłkę. Baza i infrastruktura w klubie naprawdę robią wrażenie i bardzo chciałbym, aby młodzi zawodnicy jak najlepiej z tego skorzystali. Dwa lata temu skończyłem kurs UEFA A, także wiążę swoją przyszłość z trenerką i pobyt w Zagłębiu II z pewnością będzie ważnym krokiem w karierze stricte szkoleniowej – przyznał nam Małkowski, który poza pracą z seniorami w Szczakowiance Jaworzno, miał też możliwość pracy z juniorskimi drużynami w Dunajcu Nowy Sącz. 

– Miałem już okazję poznać trenera Bąka i wiem, że będę mógł się od niego dużo nauczyć. Wiem też, że skład tej drugiej drużyny dopiero się modeluje i zobaczymy, jak będzie on wyglądał w finalnym kształcie. Na pewno zrobię wszystko, aby pomóc tym chłopakom i jako trener sprawić, aby rozwijali się oni z dnia na dzień – przyznaje nasz rozmówca, podkreślając przy okazji, jak niezwykle interesująco zapowiada się rywalizacja w przyszłym sezonie gr. I czwartej ligi. – Mam już rozeznanie na temat tej grupy i choćby w poprzednim sezonie kilka drużyn stało na naprawdę wysokim poziomie oraz miało w swoim składzie kilku uznanych zawodników. Ten sezon na pewno nie będzie łatwy – dodaje Małkowski.

Maciej – witamy na pokładzie i życzymy sukcesów zarówno na niwie zawodniczej, jak i trenerskiej! 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin