DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-04-27 20:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Rafał Collins prosi kibiców o kredyt zaufania i wsparcie!

Rafał Collins prosi kibiców o kredyt zaufania i wsparcie!

17 stycznia 2024

Rafał Collins, który rozpoczyna swoją misję w Zagłębiu Sosnowiec zwraca się do kibiców naszego klubu o kredyt zaufania i wsparcie!

 

Foto: Agencja Gazeta

Drodzy,

Należy Wam się kilka słów wyjaśnienia i sprostowania.
Przede wszystkim, chciałbym powiedzieć, że odczuwam zarówno ogromny entuzjazm, jak i ciężar odpowiedzialności. Zgadzam się, nie posiadam doświadczenia w „wielkiej piłce” i nie zamierzam udawać że tak jest. Mogę Was jednak zapewnić, że gdybym nie czuł, że mogę pomóc, nie śmiałbym wstąpić w szeregi tak zasłużonego klubu jakim jest Zagłębie Sosnowiec, w tak ważnym dla niego momencie i w tak ważnej, odpowiedzialnej roli. Właśnie dlatego, mam nadzieję, że czyny, a nie słowa, będą definiować nasze pierwsze dni.

Mam nadzieję, że sztab jaki udało nam się skompletować, mimo pozycji drużyny w lidze, pokazuje jakość mojej inwestycji oraz fakt, że mimo braku doświadczenia w pewnych sektorach, pomagają mi ludzie z sukcesami w branży. Znam swoje miejsce, wiem jak mogę przyczynić się klubowi i nie zamierzam wchodzić w kompetencje specjalistów. Chcę pracować z profesjonalistami, dlatego tym kieruje się w dobieraniu współpracowników. Moje słabe strony i brak doświadczenia wypominają dziś wszyscy, ale zamierzam udowodnić, że to nie jest tak, że nie mam nic do zaoferowania.

Na dzień dzisiejszy klub znajduje się w bardzo trudnej sytuacji.
Działamy dwutorowo, zarówno krótko i dalekowzrocznie. Priorytetem jest dla nas utrzymanie w pierwszej lidze i będziemy o to walczyć już w nadchodzących tygodniach.

Zamierzamy wzmocnić zespół oraz dać mu wszelkie niezbędne narzędzia do uzyskania jak najlepszych rezultatów. Zdajemy sobie jednak sprawę z położenia w lidze, które jest wynikiem wielu decyzji, nie tylko tych podejmowanych w szatni.

Jesteśmy gotowi także na ewentualny spadek do drugiej ligi, jednak jeśli to tylko po to, aby w spokojnych warunkach odbudować zespół – zarówno ten na boisku, jak i ten na zapleczu klubu. Tak, aby całe Zagłębie Sosnowiec działało jak dobrze naoliwiony szwajcarski zegarek.

Obecność w Ekstraklasie tylko po to, aby znaleźć się w strefie spadkowej mnie nie satysfakcjonuje. Na obecność w Ekstraklasie musimy być przygotowani i sobie na to zapracować, a jeśli przygotowania te mają mieć miejsce w drugiej lidze, to niech tak będzie. Bądźmy realistami – nie od razu Rzym zbudowano.

Nie zgodzę się z opiniami, że Sosnowiec nie zasługuje na spokojną egzystencję w Ekstraklasie, że jest to pewnego rodzaju megalomania.

Zagłębie Sosnowiec to klub, który nie tylko ma infrastrukturę do gry w Ekstraklasie, ale jest to przede wszystkim ponad stu letni klub z historią. Klub, który ma wszelkie składniki na sukces. Klub, którego kibice po prostu na to zasługują.

Na dzień dzisiejszy prosimy przede wszystkim o Wasze wsparcie. Znajdujemy się w strefie spadkowej i morale nie są najlepsze, ale z Waszym wsparciem możemy osiągnąć nie tylko brak spadku, ale być może w perspektywie czasowej awans do Ekstraklasy, a w niej możliwość rywalizacji o kilka naprawdę pięknych chwil.

Prosimy o wsparcie zarówno Was dziennikarzy, o dobre słowo, ponieważ dociera ono do kibiców i piłkarzy, ma realny wpływ na wyniki, jak i do kibiców Zagłębia, o to by tłumnie przyszli na mecz, by w komentarzach pokazali wsparcie, by dali wiarę w projekt, by pokazali piłkarzom, że Zagłębie Sosnowiec to monolit.

Frustracja i gniew są uzasadnione, ale wierzymy, że źle już było i teraz nadszedł czas na działanie. My ze swojej strony doprowadzimy do restrukturyzacji, której finałem mają być poważne wzmocnienia zespołu przed wznowieniem sezonu.

Obiecuję Wam pracę dzień i noc. Nie spojrzałbym sobie w lustro wiedząc, że nie dałem z siebie 110%, ale na ile to wystarczy, szczerze nie wiem. Jedno wiem na pewno, do nowego sezonu wyjdą piłkarze inni pod wieloma względami, a Zagłębie Sosnowiec będzie innym klubem. Prosimy o kredyt zaufania i o wsparcie, bo przyjaciół poznaje się w biedzie, a nas czeka bardzo ciężki sezon.

Mam wiarę w nowego trenera, w sztab, w naszych piłkarzy. Mam wiarę w kibiców, którzy wspierają ten klub od dekad. Wspólnie zróbmy wszystko, aby klubowi pomóc. Jeśli mamy spaść do drugiej ligi to spadnijmy, ale po cholernie ciężkiej walce. Mogę zrozumieć brak szczęścia w meczu. Mogę zrozumieć, że będziemy mierzyć się drużynami lepszymi, ale nigdy nie zrozumiem wyjścia na boisko bez wiary, bez walki do ostatniego gwizdka, do ostatniej kolejki. Ja zamierzam walczyć. Wierzyć wbrew okolicznościom, do ostatniego gwizdka. A Was proszę o kredyt zaufania.

Zapraszam na konferencję prasową w najbliższy poniedziałek 22.01.2024, o godzinie 12.30, gdzie z chęcią opowiem o wszystkich planach, o szczegółach i o wszystkim tym co media rozdmuchiwały przez ostatnie dwa dni. zapraszam na szczerą rozmowę.

Z góry dziękuję. 💚🤍
Rafał Collins

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin