2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:1). Klęska w Niepołomicach!

Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:1). Klęska w Niepołomicach!

4 listopada 2022

Nie udała się wyprawa Zagłębia do Niepołomic. Porażka 1:4 z Sandecją, która wcześniej wygrała tylko jedno spotkanie w Fortuna 1 Lidze to nic innego jak klęska… Honorowego gola dla sosnowiczan zdobył w I połowie Marek Fabry. W tym roku zagramy jeszcze na wyjeździe z Resovią.

Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:1)

0:1 Marek Fabry, 44 minuta

1:1 Jakub Wróbel, 45+2 minuta

2:1 Jakub Iskra, 63 minuta

3:1 Maciej Mas, 81 minuta

4:1 Sylwester Lusiusz, 90 minuta

Sandecja: Putnocky – Kosakiewicz, Piter-Bućko (K), Boczek, Słaby – Iskra (85′ Szufryn), Kasprzak (74′ Lusiusz), Fall, Chmiel (85′ Chmiel) – Wróbel, Mas (85′ Gabrych).
Trener: Stanislav Varga

Zagłębie: Gliwa (K) – Borowski (79′ Kulawiak), Jończy, Bodzioch, Bykov – Bryła (65′ Ziółkowski), Rozwandowicz, Szumilas (65′ Masłowski), Banaszewski (75′ Sobczak) – Pawłowski – Fabry.
Trener: Artur Skowronek

Sędziuje: Łukasz Szczech z Warszawy.
Żółte kartki: Kasprzak, Iskra, Surzyn.
Widzów: 200.

PRZEDMECZOWE CIEKAWOSTKI:

* Z Sandecją zagramy o ligowe punkty po raz 13. Do tej pory wygraliśmy 6 spotkań, 2 przegraliśmy, a w 4 przypadkach był remis. Bramki korzystne dla Zagłębia, bo 23:16.
* Jeśli chodzi o kwestie kadrowe to w Zagłębiu nie zagra Dawid Ryndak, który wraca powoli do zdrowia i formy po kontuzji. Z kolei Maksymilian Rozwandowicz nie mógł wystąpić w meczu z Wisłą w związku z przekroczeniem limitu żółtych kartek. Teraz jest do dyspozycji szkoleniowca. W ekipie z Nowego Sącza kartki eliminują z gry Krzysztofa Toporkiewicza.
* Po raz ostatni graliśmy z Sandecją 9 maja 2022 roku. Na Stadionie Ludowym padł remis 3:3, a gole dla sosnowiczan zdobyli: Nikolas Korzeniecki, Szymon Sobczak i Szymon Pawłowski.
* Co ciekawe, w sezonie 2021/22 oba mecze Zagłębia z Sandecją rozegrane zostały w Sosnowcu. W pierwszym, w którym rolę protokolarnego gospodarza pełnił klub z Nowego Sącza także mieliśmy remis. Było wówczas 1:1 (gole: Michal Piter-Bućko – Wojciech Szumilas).
* Jeśli chodzi o ciekawostki statystyczno-historyczne, to dwa gole w meczach Sandecji z Zagłębiem zdobył Arkadiusz Aleksander, były piłkarz i prezes nowosądeckiego klubu, obecnie wiceprezes ds. sportowych Zagłębia.

RELACJA LIVE
PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

1’ Wystartowaliśmy! W składzie Zagłębia brakuje m.in. Dawida Gojnego. Nasz kapitan doznał urazu łydki, stąd jego obecność w Niepołomicach w roli kibica. To ważny dzień dla Szymona Pawłowskiego, który dzisiaj obchodzi urodziny!

3′ Bartłomiej Kasprzak za krótko zagrał piłkę do swojego bramkarza i Patryk Bryła bliski był przechwycenia piłki. Szkoda, byłoby fajne otwarcie!

6′ Pierwszy strzał w meczu. Damian Chmiel w trudnej pozycji uderzył niecelnie i piłka wysoko ponad naszą bramką.

7′ Dominik Jończy wziął na ciało piłkę uderzoną przez Kasprzaka i Gliwa nie musiał interweniować!

9′ Marek Fabry mógł znaleźć się w dobrej sytuacji, ale faulował Pitera-Bućkę i sędzia przerwał akcję.

14′ Po szybkiej akcji Pawłowskiego z Banaszewskim, na strzał zdecydował się Patryk Bryła. Futbolówka wysoko ponad!

16′ Płaski mocny strzał Maksa Rozwandowicza pewnie broni Matus Putnocky.

24′ Banaszewski zagrał do Pawłow3skiego, którego kąśliwy strzał przy słupku sparował na róg Putnocky.

25′ Na strzał głową po centrze Pawłowskiego zdecydował się Fabry. Uderzenie Słowaka obronił jego rodak, Putnocky.

35′ Na strzał z odległości 25 metrów zdecydował się Kamil Słaby. Gliwa był jednak czujny i sparował to uderzenie.

42′ Kolejny strzał Kasprzaka zza pola karnego „wypluty” przez Gliwę.

Po zagraniu Filipa Borowskiego Marek Fabry sprytnym strzałem z bliska trafia do siatki.

TO był gol do szatni w wykonaniu Jakuba Wróbla, który uderzył mocno lewą nogą i piłka wylądowała w naszej bramce.

45+3. Koniec I połowy meczu. Remisujemy w Niepołomicach z Puszczą 1:1.

46′ Rozpoczęła się druga połowa. Oba zespoły bez zmian w składzie.

50′ Maksymilian Rozwandowicz strzelał prawą nogą z około 30 metrów. Piłka przeleciała obok bramki.

60′ Maksymilian Banaszewski dośrodkował z lewego skrzydła, a składającego się do strzału głową Marka Fabrego uprzedził Tomasz Boczek.

Po zagraniu Łukasza Kosakiewicza młodzieżowiec Sandecji strzałem w długi róg zdobywa prowadzenie dla swojej drużyny.

Środkowy napastnik Sandecji popisuje się skuteczną dobitką z bliskiej odległości i Sandecja jest coraz bliższa zwycięstwa.

89′ Główka Bykova łatwym łupem dla pewnie interweniującego Putnockiego.

Lusiusz strzałęm z bliska dobija naszą drużynę. To prawdziwa klęska.

90+5′ Koniec spotkania, przegrywamy w Niepołomicach z Sandecj,ą 1:4.