2024-07-02 17:30

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Sparing: FC Hradec Kralove – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:0). Cenny remis z czeskim ekstraklasowiczem

NAJNOWSZE

Sparing: FC Hradec Kralove – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:0). Cenny remis z czeskim ekstraklasowiczem

29 czerwca 2024

Drugi sparing Zagłębia Sosnowiec w letnim okresie przygotowawczym, który rozegraliśmy w czeskiej miejscowości Opatovice nad Labem, zakończył się remisem 1:1. Podopieczni Marka Saganowskiego stworzyli z FC Hradec Kralove stworzyli twarde i wyrównane widowisko, a jedyną bramkę dla naszej ekipy zdobył Bartosz Snopczyński. Napastnik wykończył płaskim strzałem znakomitą indywidualną akcję Bartka Martosza.

Po efektownym, siedmiobramkowym zwycięstwem nad CKS-em w Czeladzi, na piłkarzy Marka Saganowskiego czekało kolejne ciekawe wyzwanie. Na start obozu w Austrii, a właściwie w drodze do Ansfelden, w miejscowości Opatovice nad Labem zmierzyliśmy się z siódmym zespołem czeskiej Fortuna Ligi – FC Hradec Kralove.

Drużyna „Votroci” w poprzednim sezonie do końca walczyła o możliwość udziału w eliminacjach Ligi Konferencji, ale w finale play-offów uległa ona Mladzie Boleslav. Ponadto w jej kadrze można od razu wyszukać zawodników z przeszłością w czeskich kadrach czy europejskich pucharach, między innymi Ladislav Krejčí, Václav Pilař czy też ich najnowszy nabytek, Adam Vlkanova.

Mecz zapowiadał się więc bardzo interesująco, a licznie zgromadzona publiczność na stadionie w Opatovicach nad Labem na szczęście się nie zawiodła i zobaczyła naprawdę żywe widowisko okraszone dwoma ładnymi akcjami bramkowymi.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Czesi, którzy przez większą część meczu posiadali optyczną przewagę i udokumentowali ją za sprawą trafienia Mateja Koubka, który w 32. minucie wykorzystał zagranie Lukasa Cmelika z głębi pola i pokonał Kacpra Siutę płaskim strzalem z bliskiej odległości.

Nasi zawodnicy nie byli jednak faworyzowanemu rywalowi dłużni, a swoich szans w ofensywie szukał między innymi aktywny Bartosz Zawojski, Emmanuel Agbor czy Kamil Biliński. Na listę strzelców wpisał się jednak kto inny, a mianowicie Bartosz Snopczyński, zachowujący znakomitą skuteczność na początku przedsezonowego okresu przygotowawczego.

Wprowadzony na początku drugiej połowy napastnik również zmusił do kapitulacji bramkarza rywala strzałem z okolic 6-7 metra, ale w kontekście tej akcji trzeba koniecznie wyróżnić Bartka Martosza. To właśnie nasz młody piłkarz niemalże w pojedynkę wypracował bramkową akcję – najpierw umiejętnie odebrał futbolówkę w środku pola, a następnie pognał lewym skrzydłem i na koniec zagrał dokładną piłkę do swojego imiennika.

Ostatecznie bardzo wartościowy sprawdzian dla Zagłębia zakończył się remisem, a na koniec warto podkreślić, że nasz zespół kończył sobotni mecz z aż 10 zawodnikami urodzonymi po 2000 roku życia. W dodatku aż trzech z nich urodziło się w 2006 roku, a w tym gronie znalazł się bramkarz Mateusz Kabała, który tym samym zanotował nieoficjalny debiut w pierwszym zespole Zagłębia.

FC Hradec Kralove – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:0)

1:0 – Matej Koubek 32′

1:1 – Bartosz Snopczyński 82′

FC Hradec Kralove (I połowa): Vagner – Cech, Cihak, Spacil, Cmelik, Kastanek, Mihalik, Horak, Pudhorocky, Koubek, Vlkanova

FC Hradec Kralove (II połowa): Vagner – Klima, Kodes, Holovatskiy, Harazim, Dancak, Pudhorocky, Horak, Julis, Hais, Pilar

Zagłębie (I połowa): Siuta – Sukhotskyi, Niewulis, Piątek – Mielczarek, Mularczyk, Duda, Zawojski, Zalewski – Biliński, Agbor

Zagłębie (II połowa): Siuta (60’ Kabała) – Sukhotskyi (60’ Kurtović), Staniak, Chęciński – Szostek (K), Uchnast, Duda (65’ Zawojski), Pawlusiński, Paszczela – Snopczyński, Martosz