Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Szymon Pawłowski i Damian Pawłowski wrócili do treningów po ciężkich kontuzjach

Szymon Pawłowski i Damian Pawłowski wrócili do treningów po ciężkich kontuzjach

10 września 2021

Dobre wieści płyną z treningów Zagłębia. Po ciężkich kontuzjach wrócili do zajęć z drużyną Szymon i Damian Pawłowscy. Dodajmy, że na liście rekonwalescentów pozostali Łukasz Turzyniecki, Dominik Jończy i Michał Masłowski.

W marcu w spotkaniu ze Stomilem boisko bardzo szybko opuścił wspomniany Szymon Pawłowski. W 10 minucie gry, przedzierając się lewą stroną boiska, Pawłowski został zaatakowany przez jednego z rywali. W efekcie tego starcia doznał poważnego uszkodzenia ścięgna Achillesa i z pomocą fizjoterapeutów opuścił boisko. Po zabiegu operacyjnym i blisko półrocznej rehabilitacji, Szymon już normalnie trenuje, angażuje się praktycznie na 100 procent w walkę treningową. Jego powrót do gry jest bliski…

Damian Pawłowski to kolejny pechowiec, który zaraz po przyjściu do Sosnowca z Wisły Kraków (poprzedni sezon ten zdolny pomocnik spędził na wypożyczeniu w Stali Mielec) doznał ciężkiego urazu w grze kontrolnej w Kielcach z Koroną. Efektem złamania 5 kości śródstopia była operacja i długa rekonwalescencja. Teraz Damian ćwiczy z drużyną, ale jeszcze nie na pełnych obrotach.

Wszystko jest już porządku, powoli wchodzę w rytm treningowy. Jestem dobrej myśli – zapewnia zawodnik.

Dodajmy, że Turzyniecki, który miał wcześniej zabieg „czyszczenia” stawu kolanowego przechodzi teraz badania kontrolne. Natomiast Masłowski miał już operację zerwanych więzadeł krzyżowych i czeka go jeszcze druga. „Masło” w tej rundzie na pewno nie zagra w meczu ligowym. Jończy miał złamane dwa żebra i nadal nie jest zdolny do gry.

Całej czwórce życzymy udanego powrotu do wysokiej formy piłkarskiej!

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin