DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2023-04-02 15:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Tomasz Horwat trenerem Zagłębia II Sosnowiec!

Tomasz Horwat trenerem Zagłębia II Sosnowiec!

1 lipca 2022

Drugi zespół Zagłębia przystąpi do rozgrywek czwartej ligi z nowym szkoleniowcem. Trenerem zespołu został Tomasz Horwat, który zastąpił na tym stanowisku Damiana Nowaka. Umowa będzie obowiązywać do końca czerwca 2023 roku.

Nowy trener „dwójki” po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął pracę jako szkoleniowiec juniorów młodszych w Akademii Śląska Wrocław. W kolejnych latach prowadził trzecioligową Polonię Trzebnica (dwa sezony) po czym wrócił do pracy z młodzieżą. Z FC Wrocław Academy wywalczył awans do CLJ U19 i utrzymał drużynę w rozgrywkach, a następnie przeniósł się do Śląska Wrocław, gdzie najpierw odpowiadał za zespół w CLJ U19, a później za drugą drużynę Śląska. Przygodę z wrocławską piłką zakończył jako dyrektor sportowy Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.

W lipcu 2019 roku Horwat przeniósł się do GKS-u Tychy i pracował jako asystent następujących trenerów: Ryszarda Tarasiewicza, Ryszarda Komornickiego oraz Artura Derbina. Szkoleniowiec ma za sobą również pracę jako pierwszy trener GKS-u  w 9 meczach w 2020 roku.

Bardzo się cieszę zaufaniem jakim obdarzył mnie klub. To dla mnie ogromne wyróżnienie. W ostatnich latach zbierałem doświadczenie u boku bardzo dobrych szkoleniowców na poziomie pierwszej ligi. Wracam teraz do pracy jako pierwszy trener i mam zamiary wykorzystać zebrany kapitał. Przed nami spore wyzwanie jakim jest awans do czwartej ligi – mówi trener Tomasz Horwat.

Szkoleniowiec w swoim trenerskim CV ma liczne staże zagranicznie m.in. w Benfice Lizbona, Atletico Madryt, Cardiff City, VfL Wolfsburg oraz Belenenses.

Trenerze – witamy na pokładzie i życzymy powodzenia!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin