DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-05-26 15:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Trenerzy z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej gościli na naszych obiektach!

Trenerzy z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej gościli na naszych obiektach!

10 kwietnia 2024

Dzisiaj w centrum szkoleniowym Zagłębia Sosnowiec gościliśmy uczestników kursu UEFA B organizowanego przez Małopolski Związek Piłki Nożnej.

 

W ramach wyjazdu studyjnego, pod opieką Wojewódzkiego Koordynatora Kształcenia i Licencjonowania Trenerów Pana Dariusza Wójtowicza oraz Trenera Edukatora Pana Władysława Łacha, 32 kursantów obserwowało jednostki treningowe drugiego zespołu Zagłębia Sosnowiec oraz drużyny U17 grającej w Centralnej Lidze Juniorów. Zajęcia praktyczne zostały uzupełnione teorią, nasi trenerzy szczegółowo opowiedzieli o swojej pracy, a prezes Adrian Barański i dyrektor zarządzający Łukasz Girek zaprezentowali strukturę organizacyjną Akademii Zagłębia Sosnowiec.

A jak swój pobyt w centrum szkoleniowym Zagłębia ocenili dwaj wybitni trenerzy z Małopolski:

Władysław Łach (były piłkarz klubów krakowskich, trener m.in. Hutnika Kraków, GKS Bełchatów, Górnika Łęczna, Śląska Wrocław, Stali Stalowa Wola):

Pojawiliśmy się na obiektach sportowych waszej Akademii po to, żeby przekazać grupie młodych trenerów z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej trochę inną perspektywą patrzenia na piłkę nożną. Jestem zadowolony z tego pobytu, nasi trenerzy, a było ich 32 na pewno wynieśli wiele istotnych wniosków. Obserwowaliśmy trening drużyny U17 przygotowującej się do meczu Centralnej Ligi Juniorów z GKS-em Tychy, jak również zajęcia czwartoligowej rezerwy Zagłębia, którą czeka w sobotę mecz z rezerwami Piasta Gliwice. A co mnie jako trenera szczególnie ucieszyło, to że na 22 zawodników waszej rezerwy, aż 16 znajduje się w kategorii młodzieżowej. To na pewno przyszłość Zagłębia, przed wami ciekawe perspektywy. To co przedstawili nam szefowie Akademii, czyli prezes Adrian Barański i dyrektor zarządzający Łukasz Girek to był fajny przekaz dla naszych trenerów, którzy na pewno dużo z niego wyniosą.

Dariusz Wójtowicz (były piłkarz m.in. Lechii Gdańsk i Wisły Kraków, a także trener kadry Polski U18, ŁKS-u Łódź, Kmity Zabierzów, Sandecji Nowy Sącz, Puszczy Niepołomice):

Szczerze powiedziawszy to wcześniej dużej wiedzy o Akademii Zagłębia Sosnowiec nie miałem. Dlatego zabraliśmy kursantów z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, by się przekonać jak ta praca u Was wygląda. No i jestem pozytywnie zaskoczony tym, co zobaczyłem. Zarówno jeśli chodzi o strukturę organizacyjną jak i poziom szkolenia. Chciałem przede wszystkim podziękować Zagłębiu Sosnowiec za to, że chciało nas przyjąć, by pewne rzeczy porównać. Szczególne podziękowania dla prezesa Akademii Adriana Barańskiego i dyrektora zarządzającego Łukasza Girka, którzy podeszli do tematu w sposób bardzo profesjonalny. Przygotowali tę wizytę na bardzo dobrym poziomie i tak jak tego oczekiwaliśmy. Najważniejsze było to, że nasi kursanci wiele skorzystali z pobytu na obiektach Akademii. Oni zobaczyli jak klub funkcjonuje, jakie ma struktury, jak ta praca wygląda od środka. Mimo tego, że klub nie ma wyników na poziomie seniorskim, to jednak praca idzie w dobrym kierunku. Jestem w szoku, gdy widzę wasze obiekty piłkarskie na wysokim poziomie. Z tego kursu wynosimy same pozytywy…

Dziękujemy wszystkim za wizytę w naszym klubie. Zagłębie Sosnowiec zawsze jest otwarte na współpracę i dzielenie się wiedzą piłkarską!

PS. Dziękujemy ponadto Panu Bartkowi Niemcowi za przygotowanie obiadu i poczęstunku w klubowej restauracji Kresowa Jeden!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin