Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Urodziny Jarosława Jądera. Wszystkiego najlepszego!

Urodziny Jarosława Jądera. Wszystkiego najlepszego!

30 stycznia 2021

Dziś urodziny obchodzi Jarosław Jąder, niezwykle zasłużony trener Zagłębia i wychowawca młodzieży, który z klubem związany jest na dobre i złe. Panie Jarosławie – wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim dużo zdrowia!

Jarosław Jąder związany jest z Zagłębiem od połowy lat 70-tych. Grał w zespołach młodzieżowych i drugiej drużynie. Karierę piłkarską zakończył przedwcześnie z powodu kontuzji. Był jednym z pierwszych sosnowieckich piłkarzy w swojej generacji, który poszedł na kurs instruktorski w śląskim Związku Piłki Nożnej w Katowicach.

W trakcie kariery trenerskiej prowadził praktycznie wszystkie zespoły młodzieżowe, począwszy od trampkarzy aż do juniora starszego. Był także szkoleniowcem drugiej drużyny. Jego mentorem był Marian Masłoń, legendarny piłkarz sosnowieckiego klubu, a później trener.

Aktualnie Pan Jarosław pracuje w Zagłębiu jako kronikarz, zajmując się klubowym archiwum. To On w 1993 roku, gdy Klub został postawiony w  stan upadłości, uratował i uchronił od zapomnienia dokumenty i kroniki Zagłębia.

Panie Jarosławie – wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim dużo zdrowia i 115 lat życia! Czyli tyle lat ile liczy sobie Zagłębie.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin