Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Wojciech Łobodziński – witamy na pokładzie!

Wojciech Łobodziński – witamy na pokładzie!

8 września 2025

Wojciech Łobodziński został nowym trenerem Zagłębia. Szkoleniowiec podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia na kolejny sezon. 

Wojciech Łobodziński jest dobrze znany kibicom głównie ze względu na swoją karierę zawodniczą. Były napastnik wywalczył cztery tytuły mistrza Polski ( 3x Wisła Kraków i 1x Zagłębie Lubin) oraz sięgnął po Superpuchar Polski (z Zagłębiem Lubin). Łobodziński ma na swoim koncie także spotkania w kwalifikacjach do europejskich pucharów, w tym dwumecz przeciwko FC Barcelonie oraz występy w reprezentacji Polski. W koszulce z orzełkiem na piersi rozegrał 23 mecze i wywalczył awans na mistrzostwa Europy w 2008 roku. W swoim ostatnim spotkaniu w kadrze narodowej miał okazję zagrać z aktualnym kapitanem naszej reprezentacji Robertem Lewandowskim.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej Wojciech Łobodziński rozpoczął ścieżkę trenerską jako grający asystent w drugim zespole Miedzi Legnica. Pod koniec sezonu 2019/20 dołączył do sztabu pierwszej drużyny i został asystentem Ireneusza Kościelniaka. W lipcu 2021 roku objął stanowisko pierwszego trenera i w debiutanckim sezonie wywalczył awans do PKO BP Ekstraklasy. W najwyższej klasie rozgrywkowej poprowadził „Miedziankę” w 12 meczach. Od marca do czerwca 2023 roku szkoleniowiec odpowiadał za Wieczystą Kraków w Betclic 3 Lidze. Następnym przystankiem Wojciecha Łobodzińskiego była Arka Gdynia, z którą doszedł do finału baraży o grę w Ekstraklasie (porażka z Motorem Lublin). Od marca do sierpnia 2025 ponownie prowadził Miedź Legnica.

Zagłębie to klub z tradycjami, historią, znakomitą infrastrukturą i bazą treningową. Nie wahałem się nawet chwili, aby podjąć się tego wyzwania. To co wydarzyło się w Zagłębiu na starcie sezonu jest dla mnie już historią. Moim zadaniem jest jak najszybsze odwrócenie losów drużyny. Zdaję sobie sprawę z ciężaru gatunkowego i wiem czego oczekuje się od mojej osoby. Mam zamiar spełnić te oczekiwania – mówił po podpisaniu umowy Wojciech Łobodziński.

Obejrzałem wszystkie mecze Zagłębia. Mam swoje wnioski i wstępny plan. Bardzo ważne będą te pierwsze dni. Do meczu z Rekordem nie ma zbyt wiele czasu. Musimy błyskawicznie zareagować. W przyszłym tygodniu chcę już rozpocząć pracę w pełni „po swojemu”. Jestem człowiekiem, który nie mówi dużo w mediach. Wolę przemawiać swoją pracą i grą mojego zespołu na boisku – dodał szkoleniowiec.

Trenerze, witamy na pokładzie! 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2025 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin