Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Wyprawa na wschód Polski. Zapunktować w Łęcznej!

Wyprawa na wschód Polski. Zapunktować w Łęcznej!

4 grudnia 2020

Po dwóch miesiącach bez zwycięstwa piłkarze Zagłębia mogli się wreszcie cieszyć z wygranej. Jej wartość będzie teraz zweryfikowana w Łęcznej. To spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 16:00 będzie można je obejrzeć w ipla.tv.

Zwycięstwo nad niewygodną ekipą z Niepołomic wlało sporo otuchy w serca naszych piłkarzy. Na treningach widać więcej luzu i uśmiechów na twarzy. By ten stan rzecz trwał jak najdłużej potrzebny jest dobry wynik w Łęcznej. A z tym zespołem, który jest rewelacją rozgrywek Fortuna I Liga i celuje w ekstraklasę, Zagłębiu nigdy nie grało się łatwo. No, może poza pierwszym meczem w historii konfrontacji ligowej tych klubów, gdy 32 lata temu wygraliśmy na boisku Górnika 3:0. Historyczne gole były wówczas udziałem Grzegorza Waliczka (x 2) i Mirosława Wnuka. I To było pierwsze i ostatni zwycięstwo ligowe z tym rywalem…

Teraz łęcznianie grają bardzo wyrachowaną piłkę, która nastawiona jest na wysoki pressing i szybki kontratak. Ale z tym rywalem też można wygrać o czym przekonuje jego ostatnia porażka w Olsztynie. Dodajmy, że ekipa z Łęcznej będzie dodatkowo umotywowana, wszak 2 dni przed meczem jest Dzień Górnika.

– Atmosfera po wygranej z Puszczą jest  bardzo fajna, cieszyliśmy się, ale jedna jaskółka nie czyni wiosny Musimy być bardzo skoncentrowani, spokojni i pełni pokory. Po prostu wyjść na boisko i walczyć z Łęczną jak równy z równym. Ale wszyscy wiemy, że to nie będzie łatwe spotkanie – mówił w przedmeczowym wywiadzie Patryk Małecki, bohater spotkania z Puszczą.

Zagłębie Sosnowiec – Górnik Łęczna
Historia ligowych spotkań

8 – liczba spotkań
1 –  zwycięstwa Zagłębia
3 – remisy
4 – zwycięstwa Górnika
Bramki: 9:11

Wyniki:

Sezon 1988/89 (II liga, grupa wschodnia)0

Górnik Łęczna – Zagłębie Sosnowiec 0:3
Zagłębie Sosnowiec Górnik Łęczna 0:0

Sezon 2000/01 (II liga)

Górnik Łęczna – Zagłębie Sosnowiec 2:0
Zagłębie Sosnowiec – Górnik Łęczna 1:2

Sezon 2001/02 (II liga)

Zagłębie Sosnowiec – Górnik Łęczna 1:1
Górnik Łęczna – Zagłębie Sosnowiec 2:1

Sezon 2017/18 (Nice I liga)

Górnik Łęczna – Zagłębie Sosnowiec 2:1
Zagłębie Sosnowiec – Górnik Łęczna 2:2

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin