2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zaczynamy sezon w Gdyni. Dobry start wiele wart!

Zaczynamy sezon w Gdyni. Dobry start wiele wart!

30 lipca 2021

Ligowe mecze Zagłębia z Arką mają ciekawą historię i dramaturgię. Statystyki są po stronie gdynian, którzy wygrali 11 spotkań, natomiast nasz zespół 6. W sobotę (początek o godz. 20:30) oba zespoły otworzą nowy rozdział, oby zwycięski dla Zagłębia.

Ostatni mecz tych drużyn miał miejsce w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu Fortuna I Ligi. Miał on niespodziewany przebieg, sosnowiczanie prowadzili bowiem 2:0, a później, przy stanie 2:1, Patrik Misak nie wykorzystał rzutu karnego. Gdyby Słowak trafił do siatki nasz zespół udawałby się do szatni na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. Ostatecznie Arkowcy strzelili w drugiej połowie 2 bramki i wygrali ten niezwykle dramatyczny bój 3:2.

Wcześniej Arka gościła na Ludowym 16 lutego 2019 roku, gdy oba zespoły rywalizowały w Lotto Ekstraklasie. Po fantastycznym spotkaniu z niezwykłą dramaturgią 3:2 wygrali sosnowiczanie, dla których dwa gole strzelił bohater tamtego meczu Szymon Pawłowski. Dodajmy do tego niewykorzystany przez Vamarę Sanogo rzut karny, a wówczas wyłoni nam się prawdziwy dreszczowiec piłkarski z happy endem…

W sobotę gramy jednak w Gdyni, gdzie w zeszłym roku Arka wygrała 2:0 po golach Juliusza Letniowskiego (rzut karny) i Mateusza Żebrowskiego.