2024-04-01 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie – Chrobry 1:2 (1:1). Fatalna druga połowa…

Zagłębie – Chrobry 1:2 (1:1). Fatalna druga połowa…

24 listopada 2020

Piłkarze Zagłębia ulegli na swoim boisku Chrobremu 1:2 (1:1). Autorem bramki dla sosnowiczan był Filip Karbowy, dla rywali trafiali: Jaka Kolenc i Mikołaj Lebedyński.

Zagłębie Sosnowiec – Chrobry Głogów 1:2 (1:1)

0:1 Jaka Kolenc, 9 minuta

1:1 Filip Karbowy, 27 minuta

1:2 Mikołaj Lebedyński, 65 minuta

Zagłębie: Chorążka – Turzyniecki, Duriska, Grudziński, Gojny – Małecki, Korzeniecki (74′ Szwed), Karbowy, Pawłowski – Mularczyk (55′ Maia) – Gregorio (55′ Nowak). Trener: Kazimierz Moskal.
Chrobry: Bieszczad – Ilków-Gołąb, Stolc, Michalec, Oleksy – Bryła (81; Piła), Kolenc, Cywka (72′ Mandrysz), Machaj (46′ Ziemann), Banaszewski (90 2 Piotrowski)- Lebedyński (90 2 Kowalczyk). Trener: Ivan Djurdjević.

Sędziuje: Jacek Małyszek (Lublin).
Żółte kartki:
Mecz bez udziału publiczności.

Przedmeczowe ciekawostki:

* To będzie 17. spotkanie ligowe tych drużyn. Rywalizacja Zagłębia z Chrobrym zawiera także potyczkę pucharową w 1979 roku, o której kibice sosnowiczan chcieliby zapomnieć jak najszybciej. Pierwszy kontakt tych klubów zakończył się w 1979 roku sensacyjną wygraną Chrobrego.

* W lidze głogowianie także byli niewygodnym rywalem dla Zagłębia, o czym świadczy chociażby zeszłoroczna porażka wyjazdowa aż 0:3. Nasz zespół kończył wówczas mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jakuba Siniora.

* Ostatnia potyczka ligowa odbyła się 3 lipca 2020 roku na Stadionie Ludowym, już w czasach pandemii. Zagłębie przegrało z Chrobrym 0:2 (0:1), dla którego bramki zdobyli: Maksymilian Banaszewski i Miłosz Kozak. Sosnowiczanie od 40 minuty grali w 10-tkę, po czerwonej kartce dla Piotra Polczaka. Dodajmy, że przy stanie 0:2 rzutu karnego nie wykorzystał Fabian Piasecki.

* Po środowej porażce w zaległym spotkaniu z Arką Gdynia, które wzbudziło wiele kontrowersji, chociażby ze względu na decyzje sędziowskie pana Wojciecha Krztonia, sosnowiczanie będą chcieli wreszcie zdobyć 3 punkty. Po raz ostatni wygrali w lidze 3 października, gdy pokonali 3:0 Sandecję.

* Przed spotkaniem minutą ciszy uczczona zostanie pamięć wybitnego reprezentanta Polski Adama Musiała, ojca Macieja, asystenta Kazimierza Moskala i Andrzeja Gowarzewskiego, znanego publicysty i historyka futbolowego.

* Po raz pierwszy w oficjalnym meczu obie drużyny spotkały się 30 września 1979 roku w Głogowie w spotkaniu 1/16 Pucharu Polski. Chrobry grał wówczas w III Lidze, a Zagłębie w ekstraklasie.

* Aż 10.000 widzów było świadkami ogromnej niespodzianki, gdyż ambitnie grający gospodarze wygrali 2:1 (0:1). Bramki zdobyli: Adaszyński w 47′ i Zimmerman w 67′ dla Chrobrego oraz Mazur w 27′ dla Zagłębia. To była przykra pucharowa wpadka sosnowiczan.

A jak wygląda historia spotkań ligowych tych drużyn:

16 – bilans meczów
– zwycięstwa Zagłębia
3 – remisy
– zwycięstwa Chrobrego

Relacja live:

1′ Sędzia Jacek Małyszek rozpoczął spotkanie Zagłębia z Chrobrym. A przed meczem mieliśmy minutę ciszy poświęconą Adamowi Musiałowi i Andrzejowi Gowarzewskiemu, którzy zmarli kilka dni temu.

3′ Po zagraniu Szymona Pawłowskiego z prawej strony pola karnego po ziemi strzelał Patryk Małecki, Kacper Bieszczad sparował piłkę.

6′ Patryk Małecki zagrał piłkę w pole karne z prawej strony boiska, a Lukáš Ďuriška strzelił prawą nogą w boczną siatkę.

0:1 Jaka Kolenc, 9 minuta. Po zagraniu z prawej strony Patryka Bryły, Słoweniec płaskim strzałem pokonał Chorążkę.

15′ Po kontrataku Zagłębia Szymon Pawłowski nie opanował piłki (podawał Dawid Gojny) i szansę diabli wzięli.

1:1 Filip Karbowy, 27 minuta. Po centrze Dawida Gojnego w pole karne, piłka trafiła do Karbowego, który mocnym strzałem (po drodze rykoszet) trafił do siatki.

34′ Świetnie zapowiadającą się kontrę Zagłębia zepsuł Goncalo Gregorio, który za mocno podawał do Patryka Mularczyka. Wcześniej znakomitym odbiorem popisał się Gojny.

37′ Rozpędzony Mularczyk minął po drodze 3 rywali i… podał na nogę przeciwnikowi. Szkoda!

39′ Pawłowski  świetnie zagrał do Gojnego, ten z bliska (ale z ostrego kąta) mocno uderzył, jednak bramkarz Chrobrego sparował piłkę.

40′ Szybka kontra Chrobrego. Mikołaj Lebedyński ograł sprytnie Mateusza Grudzińskiego, ale już mocno uderzenie napastnika gości było niecelne.

43′ Karbowy ponownie próbował szczęścia. Tym razem uderzał z rzutu wolnego, z lewej strony, z odległości blisko 30 metrów. Strzał był za lekki i mało precyzyjny.

45′ Koniec I połowy meczu w Sosnowcu. Remisujemy z Chrobrym 1:1. Gola dla Zagłębia strzelił Filip Karbowy.

46′ Arbiter z Lublina rozpoczął II połowę meczu w Sosnowcu. Goście z jedną zmianą, w Zagłębiu, na razie, bez roszad personalnych.

50′ Groźnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Maksymilian Banaszewski. Piłka ominęła lewy słupek bramki Zagłębia.

63′ Groźnie dośrodkowywał Marcel Ziemann. PIłka w bliskiej odległości ominęła słupek bramki Zagłębia.

1:2 Mikołaj Lebedyński, 65 minuta. Po dośrodkowaniu Marcela Ziemanna, Lebedyński obrócił się z piłką w polu karnym i płaskim uderzeniem znalazł drogę do siatki.

76′ Mogło być 3:1 dla Chrobrego. Po zagraniu Kolenca w doskonałej sytuacji był Banaszewski, jednak Chorążka w ostatniej chwili zablokował szarżę rywala.

86′ Wysokie dośrodkowanie Łukasza Turzynieckiego, który mógł zamknąć Patryk Małecki, ale piłka przekroczyła linię końcową.

88′ Na strzał lewą nogą z odległości 20 metrów zdecydował się Pawłowski. Piłka wysoka poszybowała ponad poprzeczką.

90+4. Sędzia kończy spotkanie Zagłębia z Chrobrym. 2:1 wygrali goście, dla których gole strzelali: Jaka Kolenc i Mikołaj Lebedyński.