<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
h<br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie II Sosnowiec – Silesia Miechowice 5:0 (3:0). Na taką reakcję czekaliśmy!

NAJNOWSZE

Zagłębie II Sosnowiec – Silesia Miechowice 5:0 (3:0). Na taką reakcję czekaliśmy!

5 października 2024

Na taką właśnie reakcję drugiej drużyny Zagłębia czekaliśmy po środowej porażce w zaległym meczu z Szombierkami Bytom. Dwójka rozbiła 5:0 (3:0) Silesię Miechowice, a łupem bramkowym podzielili się: Bartosz Paszczela, Tomasz Mędrala, Michał Barć, Paweł Szostak i Piotr Płuciennik.

Młodzi sosnowiczanie wspierani rutyną i doświadczeniem Łukasza Matusiaka oraz Dawida Ryndaka bardzo szybko sprowadzili graczy Silesii do parteru… Najpierw Bartosz Paszczela, a kilka minut później Tomasz Mędrala popisali się skutecznymi uderzeniami z bliskiej odległości. Z kolei sprawnie kierujący grą w środku pola Michał Barć do asyst dołożył swoją bramkę, technicznym uderzeniem w sam róg pokonując bramkarza gości.

3-bramkowa zaliczka to był poważny kapitał, którego gracze Dwójki już nie zmarnowali. Trzeba jednak nadmienić, że były i takie momenty, kiedy to ekipa z Miechowic atakowała zawzięcie i nawet stwarzała sobie sytuacje golowe. Debiutujący w meczu o ligowe punkty w naszej bramce Mikołaj Zając nie dał się jednak zaskoczyć, popisując się przy uderzeniach rywali efektownymi paradami.

W końcowej fazie drugiej połowy sosnowiczanie podkręcili tempo i zwycięstwo zostało przypieczętowane golami Pawła Szostka oraz Piotra Płuciennika. Szkoda, że ten ostatni nie zakończył wcześniej (75 minuta) swojego dynamicznego rajdu golem. Piłka po jego strzale ominęła bowiem słupek. Dodajmy, że przy większej precyzji uderzeń naszych zawodników końcowy wynik mógł być jeszcze wyższy…

Trener Grzegorz Bak: – Takiej właśnie reakcji oczekiwaliśmy od chłopaków po porażce z Szombierkami Bytom. Oczekiwaliśmy także dobrej organizacji gry i takiej właśnie intensywności. Oby taka intensywność była w każdym meczu. Chcieliśmy zagrać na zero z tyłu i to się udało, ponadto cieszy liczba strzelonych bramek. Nasz maraton się nie kończy, w środę gramy bowiem meczu Pucharu Polski.

W środę 9 października druga drużyna Zagłębia zagra wyjazdowe spotkanie w ramach półfinału Poltent Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec z CKS-em Czeladź. Początek – godz. 18:00.

Zagłębie II Sosnowiec – Silesia Miechowice 5:0 (3:0)

1:0 Bartosz Paszczela (asysta: Michał Barć), 6 minuta
2:0 Tomasz Mędrala (asysta: Michał Barć), 10 minuta
3:0 Michał Barć, 21 minuta
4:0 Paweł Szostak, 81 minuta
5:0 Piotr Płuciennik, 89 minuta

Zagłębie II: Zając – Krawiec (83’ Szlachta), Matusiak, Szostek – Mędrala (61’ Niemiec), Celej (83’ Wojdas), Barć (46’ Figura), Ryndak (46’ Adamiec), Paszczela – Klimek (46’ Płuciennik), Wołowiec (78’ Gaszewski).
Silesia: Pietrzyk – Rożek, Dzido, Cielecki, Hoffmann – Salicki, Thiel, Kwiędacz, Sadowski – Warzycha, Ulaszek. Ponadto w II połowie grali ponadto: Lewandowski, Dudziński, Skworc, Franosz, Chruściński.

Sędziował: Bogdan Drobot z Katowic. Żółte kartki: Mędrala – Chruściński. Widzów: 50.

Piąta liga „II Liga Śląska północna” Grupa 1. Tabela i wyniki TUTAJ.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin