2024-04-23 18:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (1:1). Zagrali na… Maksa

Zagłębie Sosnowiec – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (1:1). Zagrali na… Maksa

10 października 2022

Po emocjonującym, momentami dramatycznym spotkaniu, Zagłębie pokonało Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:1 (1:1). Bramki dla sosnowiczan zdobyli Maksowie: Rozwandowicz i Banaszewski. Ten ostatni był niewątpliwym bohaterem spotkania. Można powiedzieć, że był to mecz na… Maksa.

Zagłębie Sosnowiec – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (1:1)

0:1 Rajko Rep, 26 minuta

1:1  Maksymilian Rozwandowicz, 40

2:1 Maksymilian Banaszewski, 59 minuta

Zagłębie: Gliwa – Borowski (46′ Ziółkowski), Bykov, Jończy, Gojny (K) – Bryła (84′ Klupś), Rozwandowicz, Szumilas, Banaszewski (90+2 Kulawiak) – Pawłowski (75′ Masłowski) – Fabry (75′ Sobczak).
Trener: Artur Skowronek.

Bruk-Bet Termalica: Loska – Kadlec, Tekijaski, Biedrzycki, Hubinek (84′ Mesanović) – Karasek (84′ Błachewicz), Kukułowicz (61′ Grabowski), Poznar, Dombrovskyj, Rep (61′ Poliarus) – Śpiewak.
Trener: Radoslav Latal.

Sędziuje: Paweł Malec z Łodzi.
Żółte kartki: Borowski, Jończy, Klupś, Ziółkowski – Biedrzycki, Kadlec, Dombrovskyj, Tekijaski.
Widzów: 806.

PRZEDMECZOWE CIEKAWOSTKI

* Z klubem z Niecieczy Zagłębie zagrało tylko 4 oficjalne mecze ligowe. Z kolei w Pucharze Polski nie było żadnych kontaktów. Oba kluby wcześniej występowały na różnych poziomach rozgrywkowych. Wyjątkiem sezon 2009/10, gdy Zagłębie i Bruk-Bet grały w II lidze, ale nie było okazji do spotkania się na boisku, gdyż Zagłębie grało w grupie zachodniej, a niecieczanie we wschodniej. Gdy Zagłębie w 2015 roku awansowało do I ligi, to drużyna z Niecieczy awansowała do Ekstraklasy.

* W sezonie 2019/20 w kadrze Zagłębia znajdowało się aż trzech piłkarzy, którzy wcześniej grali w Niecieczy. To grający w Zagłębiu Szymon Pawłowski, Bartłomiej Babiarz i Rafał Grzelak. Ich znajomość rywala nie pomogła jednak w pierwszym spotkaniu, na boisku w Niecieczy, które gospodarze wygrali 2:0.

* Ostatni mecz ligowy tych drużyn odbył się 27 lutego sierpnia 2021 w Sosnowcu. Po dramatycznym spotkaniu padł remis 1:1. Nasz zespół prowadził 1:0 po pięknym golu Nikolasa Korzenieckiego. W 5 minucie doliczonego czasu gry wyrównał Mateusz Grzybek.

* – W ostatnim meczu Zagłębia z Termaliką były duże emocje, był to zresztą mój pierwszy mecz w barwach Zagłębia, więc go dobrze pamiętam. Ale myślę, że w piłce o to chodzi, żeby były emocje i ludziom się to dobrze oglądało. Na pewno Zagłębie to mocna drużyna. Trener Artur Skowronek wykonuje mim zdaniem świetną pracę i na pewno będzie to ciężki mecz dla obu zespołów – twierdził popularny „Ambro” w wywiadzie udzielonym naszej stronie internetowej.

RELACJA LIVE:

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

1’  Wystartowaliśmy! Tym razem na środku ataku Marek Fabry, zdobywca bramki w meczu wyjazdowym z ŁKS-em. Szymon Sobczak rozpocznie spotkanie na ławce.

2′ Pierwszy strzał w meczu. Uderzenie Tekijaskiego kompletnie nieudane, piłka daleko obok słupka.

8′ Po prostopadłym podaniu Banaszewskiego – Pawłowski lobował wybiegającego z bramki Tomasza Loskę. Piłkę sprzed linii bramkowej wybił jeden z obrońców gości. Szkoda!

11′ Mocno niecelny strzał Maksa Rozwandowicza z odległości ponad 25 metrów.

21′ Dynamiczny rajd Dawida Gojnego przez pół boiska zakończony nieudanym dośrodkowaniem. Piłka ląduje w rękach bramkarza.

Pomocnik gości zdecydował się na strzał z odległości prawie 25 metrów i piłka idealnie wpadła przy słupku.

1:1  Maksymilian Rozwandowicz, 40 minuta

41′ Kolejna szansa Zagłębia. W idealnej sytuacji znalazł się Maks Banaszewski, który za długo zwlekał ze strzałem i ostatecznie uderzył ponad poprzeczką! Szkoda…

45+1. Arbiter kończy I połowę. Remisujemy 1:1 po trafieniu głową Rozwandowicza.

46′ Rozpoczęła się druga odsłona meczu na Ludowym. W Zagłębiu jedna zmiana – Borowskiego zastąpił Ziółkowski.

53′ Dynamiczny rajd Szymona Pawłowskiego prawą stroną. „Szymek” przerzucił sobie piłkę na lewą nogę i mocnym strzałem próbował zaskoczyć Loskę po długim rogu. Bramkarz gości sparował futbolówkę nas róg.

53′ Po centrze Szumilasa Pawłowski uderzał z około 14 metrów. Pewnie broni Tomasz Loska.

Maks Banaszewski zachował się w polu karnym jak profesor. Przyjął piłkę, uderzył lewą nogą, a piłka odbijając się jeszcze od poprzeczki wpadła do siatki!

62′ Arbiter pokazał czerwoną kartkę za faul Dominikowi Jończemu. Po weryfikacji VAR arbiter zamienił czerwony kolor na  żółty!

83′ Piękna akcja Zagłębia. Masłowski zagrał do Gojnego, a ten po krótkim rajdzie dośrodkował na przedpole bramki Loski. Gdyby Sobczak zaatakował piłkę wślizgiem byłby trzeci gol…

90′ Kontra Zagłębia bliska powodzenia, ale okazało się, że był spalony.

90+2. Debiut Antka Kulawiaka. Nasz młodzieżowiec zmienił bohatera meczu, Maksa Banaszewskiego.

90+5. Koniec spotkania, ostatecznie wygrywamy z Bruk-Bet Termaliką 2:1. Brawo drużyna!